додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 24 ЧЕРВНЯ 2023 р.: БУНТ пріґожина

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 24 ЧЕРВНЯ 2023 р.: БУНТ пріґожина

445

Наразі, ми утримаємося від узагальнень: Купер покроково коментує розвиток подій в росії, постійно поновлюючи інформацію. Ми будем стежити за його звітами й одразу перекладатимемо доповнення.

Вітання всім! [Опубліковано 24.06 о 9.15 за Києвом].

І знову ця ситуація в Україні та росії, коли не знаєш, куди дивитися перше. Особливо в росії. Що ж, спробуємо почати з росії…

Після багатоденних суперечок між головою ПВК «ваґнєра» та головним серед вишестоящіх органів у москві шойґу (спричинених тим, що шойґу наказав «ваґнєру» повністю підпорядкуватись міністерству оборони росії, тобто де-факто – розпустити всі свої війська і підписати контракт з МО), учора ввечері відбулися збройні зіткнення між ВСрф і «ваґнєром». Де і як саме – поки незрозуміло. Щоб упевнитись, не маю зв’язків у відповідних точках, тому не можу сказати: можу лише запропонувати короткий виклад пов’язаних із цим подій. І майте на увазі, що більшість із цього насправді надходить із путінської машини виробництва рандомної фігні: тобто з джерела, де постійно брешуть. За винятком приватних контактів, які досі мовчать, «незалежних» джерел немає ніде від калінінґрада до владивостока…

Ймовірно, це почалося з ракетного удару ВСрф по одній з позицій «ваґнєра», внаслідок якого загинуло «багато хлопців (ваґнєрівців)». Тоді пріґожин провів «нараду командного складу «ваґнєра», які вирішили «розібратися з військовим командуванням росії» і «пообіцяли знищувати кожного, хто трапиться на їхньому шляху».

Чітко даючи зрозуміти, що він націлений на шойґу, пріґожин оголосив: «Тепер шойґу просто відставкою не відбудеться. А міг би записувати тіктоки зі своїм зятем на пенсії в ОАЕ…».

Близько 22:55 «ваґнєр» закликав росгвардію приєднатися до нього: «Виконання злочинних наказів і спроба перешкодити запланованій кампанії правосуддя погано закінчиться для тих службовців, які зробили неправильний вибір». Частина росгвардії, схоже, приєдналася до нього (або, принаймні, у віктора золотова є угода з пріґожиним), але багато вищого командування ВСрф цього не зробили. Наприклад, генерал суровікін намагався виступити «онлайн-посередником», закликаючи «ваґнєр» «підкорятися верховному головнокомандувачу». Кілька інших вищих російських полководців вчинили за його прикладом. Наприклад, владімір алєксєєв…

Нотатка: росгвардія, по суті, відповідає тільки перед пудінгом… Отже, це прямий виклик для пудінга.

За кілька хвилин пріґожин оголосив, що гєрасімов віддав наказ завдати авіаудару по колонах ПВК «ваґнєр» на підступах до Ростова, однак «пілоти відмовились підкорюватися злочинним наказам». Далі пріґожин заявив , що шойґу та ґєрасімов «знищили близько 100 тисяч російських солдатів» під час вторгнення до України, і що його війська збили російський гелікоптер (повітряних сил) після того, як він відкрив вогонь по цивільних (як завжди, жодних доказів і підтверджень не наведено).

Так чи інакше, служби безпеки у москві здійняті по тривозі, на вулицях розгорнуті війська для захисту урядових будівель – зокрема йдеться про кремль, державну думу та раду федерації. Акаунт пріґожина вконтакте заблоковано, ФСБ закликає  бійців «ваґнєра» не робити помилок і припинити будь-які силові дії проти російського населення. Ба більше, ФСБ оголосили, що «заяви та дії пріґожина можна оцінити як заклики до початку збройного громадянського конфлікту на території росії» і як «удар ножем у спину російським військовослужбовцям, що воюють проти профашистських українських сил».

Бронетранспортер БТР-82A на вулицях москви, вчора пізно ввечері.

Згідно заяв пріґожина, після входу чисельних штурмових груп ПВК «ваґнєр» до ростова-на-дону, відбулися бої: наприклад, повідомляється про один з боїв у районі Козацьких Лагерів, розташованих північніше міста вздовж траси М4, – коли колона ваґнєрівців виїхала з ростова-на-дону в напрямку москви і зіштовхнулася із підрозділом росгвардії.

Тим часом рано вранці ваґнєрівські війська оточили штаб ОСК Південь , розташований у ростові-на-дону, а ростовський губернатор закликав місцевих жителів уникати центру міста. Губернатор Липецької області закрив трасу М4, що веде до москви.

Фото, опубліковане [пропагандистським агентством] ТАСС, на якому видно групу ваґнєрівців біля штабу ОСК «юґ», що у ростові-на-дону.

Десь годину тому, пріґожин опублікував відео зі штабу ОСК «юґ» і оголосив, що «веде перемовини» з заступником міністра оборони юнус-беком євкуровим. На цьому відео він розповів, що його сили збили гелікоптери ПКС, які «обстрілювали цивільних» (насправді «знищили автобус із цивільними»)… Він вимагає перемовин із «головою генштабу» (ґєрасімовим) і звинувачує євкурова в тому, що він кидає війська на смерть, без снарядів та плану. Він стверджує, що «рятує росію».

Далі, у російських соцмережах «підтвердили», що ПВК Вагнера збили три гелікоптера ПКС в районі Ростова, зокрема:

  • 2 гелікоптера радіоелектронної боротьби Мі-8MТРП-1 (таких у ПКС менше 12)
  • 1 бойовий гелікоптер Мі-35.

Екіпажі перших двох вижили, а доля екіпажу третього гелікоптера наразі невідома.

До речі, основні бойові танки під управлінням «ваґнєрівців» усі мають червоне кустарне маркування – як-от цей танк, сфотографований вранці у Ростові:

Зауважте чохол на дулі…

[Пропагандистський канал] RT зараз транслює «попередження» від вишестоящіх органів у москві про те, що бійці ПВК «ваґнєр» «беруть участь у збройному заколоті»…

Заява пріґожина, записана сьогодні вранці у ростові. По суті, він оголошує, що росія продовжує війну з Україною, що ваґнєрівці не припинили участь у війні і що він не має наміру скидати путіна – просто він за «правду» – і правдиві, на його думку, факти він також перераховує в відео.

Це – все, що відомо наразі. Звісно, я намагатимуся далі спостерігати за розвитком подій впродовж дня (тож, будь ласка, оновлюйте ваш браузер [наша перекладацька група теж публікуватиме оновлення – перекл.] – знову і знову). Однак це не проста задача, до того ж, я не маю хисту до «новин» – я аналітик.

Ба більше, прохання до всіх: БУДЬ ЛАСКА, не просіть мене передбачити розвиток подій. За ситуаціями такого штибу важко встежити – і ще важче їх оцінити і спрогнозувати.

… далі буде…

Оригінал тут 

Переклад: Катерина Шевчук, Антон Шигімага

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я