додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 22 ЧЕРВНЯ 2023 р.: РОСІЙСЬКИЙ КОНТРНАСТУП

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 22 ЧЕРВНЯ 2023 р.: РОСІЙСЬКИЙ КОНТРНАСТУП

346

Росіяни контратакують, проте більшість їхніх контратак безглузді й не надто вадять розгортанню українського наступу. Якісь локальні випадки, як-от захоплення 2-3 натівських бронемашин, вони роздувають у мережах, щоб заявити про свої успіхи, яких насправді немає. Повторимо з попереднього звіту: йде «методична» робота ЗСУ.

Війна в Україні Доброго ранку! [Опубліковано 22.06 о 9.00 за Києвом]

Коротке оновлення, бо багато чого відбувається, але я поспішаю.

У повітрі… Вчора ПС ЗСУ вдарили по базі ВСрф у Волновасі, а сьогодні вранці – по порту Бердянськ, а потім і по Василівці.

Уночі з 21 на 22.06 (близько 00:35) росіяни обстріляли з «іскандерів» Харківську область і Кривий Ріг.

Битва за Донбас

Здається, вчорашній день був днем великих (до того ж часто ще й масових) російських контратак.

Куп’янськ-Сватове-Креміна… Північніше Куп’янська ВСрф атакували Синьківський район через ліс вздовж річки Оскіл у напрямку Куп’янська. Фанати пудинга стверджують, що є просування вперед, але не знайшли цьому жодних доказів. Натомість, якраз український Генштаб повідомив, що росіяни підійшли десь на 2000 метрів на півночі від міста.

Район Кремінної… «вдв» і/або «барс» наступали через Серебрянський ліс. Можливо, досягли якихось мінімальних успіхів (100-200 метрів)… перш ніж їх відкинули на вихідні позиції.

Обидва зусилля, плюс аналогічний штурм з Червонопопівки в напрямку Торського були підкріплені масованим артилерійським обстрілом й ударами авіації. Ось аудіозапис обстрілу Торського; але російський штурм там розрізали на шматки…

Думаю, це відповідь ґєрасімова на запитання Заходу, скільки «резервів» ще є у ВСрф…

Південне Запоріжжя (та південно-західна Донеччина)

Василівка… росіяни (мабуть, 49-та загальновійськова армія) особливо напористо контратакували П’ятихатки , і стверджують, що відбили це місто, відтіснивши українців назад у Лобкове. Підтвердження поки що не бачив (навпаки, вчора 128-ма витратила більшу частину дня на відновлення пошкоджених російських танків і БМП).

Гуляйполе… росіяни контратакували у східний фланг українського наступу до Роботиного і стверджують, що витіснили звідти ЗСУ. Насправді ж, вони втратили щонайменше пів дюжини танків і багато війська. Також українці підірвали передовий російський склад боєприпасів у Новоселівці.

Старомайорське… Як і в більшості випадків минулого тижня, росіяни вчора здійснили дві додаткові контратаки на західному боці Макарівки – перед тим завдавши удару кластерними боєприпасами. Обидві атаки були відбиті. Я поняття не маю, чому вони все ще намагаються щось робити: підрозділи, які вони розгортають, надто малі, щоб чогось досягти, але: «приємно» бачити, як 58-ма витрачає свої резерви, кидаючи їх вниз по відкритій місцевості. На жаль, тутешній ландшафт все більше нагадує місячний – хоч і всіяний уламками знищеної бронетехніки…

Південніше йдуть запеклі бої на півночі Урожайного.

Більш тривожне: 20 червня росіяни, здається, знову увійшли в Новодонецьке. Це дозволило їм похизуватися своїми першими фактично захопленими західними машинами в цьому наступі. Як цей AMX-10RC, чи цей (турецького виробництва) Kirpi:

…і цей Oshkosh M-ATV, «усе ще достатньо цілий», щоб його можна було відбуксирувати:

Херсон/Нова Кахоква… росіяни, схоже, очікують великої української атаки через Дніпро. Саме тому, як пояснює оцей покидьок плюс половина пудінгових фаів, і була підірвана Каховська дамба: «Українці це зробили, бо так їм легше перепливти Дніпро».

Можливо (або принаймні від тих, хто чує таке з українських лав), ЗСУ й планували перепливти, але це було «кілька тижнів раніше»: потім цей «план» було покинуто саме тому, що російські мерзотники підірвали Каховську дамбу…

Оригінал тут

Переклад: Катерина Шевчук

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я