додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. JDAM-ER В УКРАЇНІ

ТОМ КУПЕР. JDAM-ER В УКРАЇНІ

553

Бліц-повідомлення Тома Купера про надходження нового типу планерних бомб на озброєння української армії; йому приємно про це повідомити – нам теж. Смерть окупантам!

Усім привіт!

Сьогодні лише коротенький пост, адже дещо уже оприлюднилиофіційно, а отже, є гарна нагода стисло про це розповісти.

Як повідомляє український військовий журнал «Defence Express», учора ПС ЗСУ отримали комплекти JDAM-ER [Joint Direct Attack Munition – модулі спрямованої атаки: додаткове обладнання що перетворює «бомби вільного падіння» на керовані планерні боєзаряди – ред.] виробництва Boeing (США) та/або SHOAL (тобто, австралійського виробництва*).

…та боєголовки Mk.82 до них. Дві з них видно на фотографіях у лівій колонці, зверху і знизу, нижче наведеного офіційного «колажу»:

Зауважте: на відміну від «класичних/ранніх» версій JDAM-ER, у яких крила були встановлені на корпусі бомби, як тут:

…ті, що постачаються в Україну, мають крила, встановлені низько на корпусі бомби, як видно ось тут(це версія виробництва SHOAL):

…чи тут (світлина зроблена під час льотних випробувань версії JDAM-ER, розробленої і виготовленої компанією Boeing):

Без сумніву, потрібен був певний час (читайте «місяці»), щоб належним чином укомплектувати літаки Повітряних Сил України, встановити всю електропроводку, потім випробувати отриману комбінацію, й потім узгодити всі деталі з ГУР МО та ЗСУ тощо. Тому що… ну, таку зброю найкраще застосовуватина основі розвідданих у режимі реального часу, щоб вона могла вражати і рухомі цілі теж – і саме тут ПС ЗСУ покладаються на розвіддані, надані ГУР МО та ЗСУ.

ПС ЗСУ також знадобився певний час для розробки оптимальної  тактики (тож, якщо хтось думає, що українські винищувачі-бомбардувальники «просто льотають у напрямку ворога, випускають бомби і все»: то він глибоко помиляється) і т.д., але наразі JDAM-ER «нарозхват», і їх активно використовують проти росіян..

… і в цьому, насправді, суть «секрету» таких ударів, коли «4 російські самоходки МСТА-С» вибухають за «всього лише кілька хвилин»:

[хоча відео вказує, що самохідні установки знищують HIMARS, Том Купер вважає, що це робота JDAM – ред.]

Це, звісно, був лише один випадок: з тих пір таких «подій» було багато і щодня… Навіть якщо я припускаю, що росіяни уже переважно з’ясували, що, як і чому з ними відбувається, проте я не певен, чи варто мені говорити про якісь «конкретні випадки» чи про те, як саме українські пілоти застосовують свою зброю такого типу.

* Австралія = це там де кенгуру

* Австрія = Моцарт, жодних кенгуру (за винятком кількох у зоопарку)

Оригінал тут

Переклад: Дарина Постернак

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я