додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР: БИТВА ЗА АВДІЇВКУ. 14 лютого 2024 р.

Том КУПЕР: БИТВА ЗА АВДІЇВКУ. 14 лютого 2024 р.

430

Сьогоднішній “швидкий і брудний” випуск, головна увага приділена Авідіївці, де ситуація наближається до “критичної”.

***

Наскільки відомо, за останні два дні російські повітряно-космічні сили завдали понад 30 авіаударів із застосуванням планерних бомб МПК/УМПК. Прикметно, що з початку січня Су-34 застосовують до чотирьох бомб за один виліт, а не дві, як це було більшу частину минулого року. За даними RUMINT, вони працюють над розробкою можливості скидати до шести планерних бомб за один виліт.

Це має бути Су-34 “Червоний 07” (RF-81851) зі складу 2-го змішаного авіаційного полку. Стрілки вказують на встановлення двох планерних бомб МПК під лівим крилом.

Основною метою залишаються висотні будівлі, які українці використовують для спостереження, а також для розміщення протитанкових керованих ракет і снайперів. Ось кадр з одного з російських відеороликів, на якому показано удар кількох УМПК:

На місцях, станом на вчорашній день, росіяни стверджували, що вийшли – і таким чином відрізали – дорогу О0542/Індустріальний проспект: “лінію життя” військ ЗСУ всередині міста. Щось на кшталт цього:

Українці підтверджують, що росіяни “поруч” і рух цією дорогою перервано, але водночас наголошують

а) є альтернативні шляхи

б) ні, росіяни не контролюють цю дорогу.

Швидше, кажуть вони, немає стабільної лінії фронту: точаться пекельні бої, населені пункти переходять з рук в руки “по 10 разів на день”; одна сторона утримує один будинок, інша – інший; росіяни “утримують житлові будинки поблизу дороги”… Схоже, це підтверджує відео, оприлюднене 3-ю штурмовою бригадою, яке показує результати контратак цього підрозділу безпосередньо на північ від району, який, за їхніми словами, був захоплений росіянами:

Важкі бої ведуться і в Первомайському, де, за словами українців, також не залишилося стабільної лінії фронту: війська перемішані, українці утримують одні позиції, росіяни – інші.

***

Щодо того, чому ЗСУ не відходять з Авідіївки: що ж, контакти, які там перебувають, кажуть, що краще продовжувати воювати всередині міста, де є достатньо прикриття, ніж відходити на захід від нього – на відкриту місцевість, де немає прикриття. З причин, які добре пояснив Дон, ще два дні тому навіть польові укріплення там не давали б такого захисту, як руїни Авідіївки та коксохімічного заводу.

***

До інших новин…

– з’явилися повідомлення про розгортання росіянами гіперзвукових ракет “Циркон” в Україні;

– українці стверджують, що потопили десантний корабель ВМФ РФ “Цесарь Курніков” (класу “Ропуха”) у Чорному морі за допомогою безпілотників “Магура V5”; неофіційні російські джерела (див. соціальні мережі) начебто підтверджують цю втрату, але “підкреслюють”, що жертв не було і весь екіпаж врятовано;

– Український Мі-24 міг бути збитий росіянами в районі Роботиного; 

– і,через кілька днів після того, як я зауважив, що існує потреба в серйозній модернізації піхотного озброєння, з’явилися фотографії, на яких видно, що російські війська оснащені портативними системами радіоелектронної боротьби, які використовуються для глушіння безпілотників.

джерело 

переклад Антон ДАЛМОН для ПолітКома

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я