додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР: ВСЕ ЩЕ АВДІЇВКА. 15 лютого 2024 р.

Том КУПЕР: ВСЕ ЩЕ АВДІЇВКА. 15 лютого 2024 р.

467

Черговий “швидкий і брудний” репортаж про Авідіївку, де ситуація залишається критичною.

***

Протягом останніх двох діб ПКС РФ продовжували інтенсивно бомбити район Авідіївки. Зафіксовано понад 60 авіаударів.

Як видно з карти, що додається, основними цілями є позиції ЗСУ вздовж південної сторони російського угруповання, яке заблокувало дорогу О0542/Індустріальний проспект. Дійсно, українські повідомлення вказують на те, що росіяни намагаються розширити свою блокаду, атакуючи через цю дорогу в західному напрямку. Наразі це залишає ЗСУ лише польову дорогу з Ласточкиного для перекидання підкріплень та вантажів у місто. З початком сезону багнюки це дуже поганий варіант.

Більше того, розгортання планерних бомб MPK/UMPK вздовж лінії фронту означає, що вони достатньо вдосконалені для того, щоб ПКС могли використовувати їх для безпосередньої підтримки сухопутних військ ЗС РФ, а не лише для випадкових ударів по “ймовірних/підозрюваних” лініях зв’язку за українським фронтом.

На місцях 3-я штурмова бригада (ймовірно, підрозділ ЗСУ з найкращою “піар-службою”) повідомляє про “вкрай критичну ситуацію” і кілька “рейдів у підконтрольні ворогу райони”. За їхніми оцінками, ЗС РФ розгорнули для наступу щонайменше сім (7) бригад.

На цій карті показана ситуація на момент прибуття бригади в район Авідіївки і до 13 лютого:

На місцях ЗС РФ, схоже, розгортають частини 90-ї танкової дивізії з району Сватового в напрямку Авідіївки. Хоча це “погана новина” для підрозділів ЗСУ, що воюють у цьому районі, я думаю, що це “хороша новина” для всіх тих, хто перебуває в паніці через можливий наступ росіян на Куп’янськ.

Тим не менш, на південь від Авідіївки зараз є головна кризова точка: це позиція “Зеніт”, укріплення ЗСУ на північ від району Спартака (див. синє півколо внизу мапи) – до оточення в результаті російських атак на північний захід і північний схід від неї не вистачає зовсім небагато часу.

Блокада росіянами дороги О0542 та загроза оточення позиції “Зеніту” є основною причиною того, що протягом останніх двох днів ЗСУ не обмежувалися лише обороною власних позицій, а й провели низку локальних контратак. Наприклад, на Красногорівку на півночі, з Ласточкиного на схід (на північ Авідіївки) і на Опитне на півдні. Однак, наскільки можна судити, вони не принесли суттєвих змін – саме тому я очікую, що ЗСУ врешті-решт евакуюють “Зеніт”.

***

“ДО РЕЧІ”,

  • вже два дні росіяни активно обстрілюють селище Селидове, що за 43 км на захід від Авідіївки. Звучить логічно, адже, AFAIK, Селидове є одним з основних вузлів для операцій ЗСУ в районі Авідіївки: через нього проходить основна маса вантажів і підкріплень для гарнізону. “Проблема”: росіяни стверджують, що “вбили 1500 українських військових” (цитата Маргарити Симоньян, керівника RT) одним ударом (з 11.30 до 12.40 13 лютого) (ФЕЙКОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!), а потім ще “сотні” іншим (вчора, 14 лютого) (ЩЕ ОДИН ФЕЙК РОСІЯН) – спочатку щонайменше однією ракетою “Іскандер”, потім БМ-30 (з касетними боєприпасами), а потім “Герантами” (так в Росії називають ударні БПЛА “Шахід” іранського виробництва). Єдине, що наразі точно відомо, це те, що обстріл був спрямований на місцеву лікарню (фото, оприлюднене українською поліцією, додається нижче).
  • За даними RUMINT, ЗС РФ – очевидно, у відповідь на появу 3-ї штурмової – передислоковує частини 90-ї танкової дивізії з району Сватового в напрямку Авідіївки. Хоча це “погана новина” для підрозділів ЗСУ, що воюють у цьому районі, я думаю, що це “хороша новина” для всіх тих, хто перебуває у стані майже паніки через можливий російський наступ на Куп’янськ.

Якщо буде позитивний розвиток подій, то можливе перше бойове застосування ГПСДБ ЗСУ. Це наземна версія бомб малого діаметру (БМД): зазвичай це зброя повітряного базування, яка тепер стріляє з пускових установок M142 HIMARS і M270 MLRS. Залишається сподіватися, що вони будуть швидко доступні у великій кількості. Їх важливість полягає в тому, що вони можуть вражати росіян там, де вони найменше їх очікують: за десятки кілометрів за лінією фронту, тим самим порушуючи їх наступальні операції, підриваючи склади боєприпасів, місця зосередження військ, штаби та інші подібні цілі.

джерело

переклав Антон ДАЛМОН для ПолітКом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я