додому Культура Таємничий скарб: робінзони та жерці інків

Таємничий скарб: робінзони та жерці інків

21

Олександр НИКИФОРЧАК

Все завжди трапляється в потрібному місці та в потрібний час. І трапляється саме, те чого ми й очікуємо. Хоч часто і не очікувано. Прогнозовано, притаманно місцю. Не можна очікувати кориди в бібліотеці – не те місце. Але от феєрверк трапитись може, хоч і неочікувано (бо сюрприз за задумом організаторів) саме під час якогось фестивалю чи урочистості – прогнозовано.

Музика https://youtu.be/8kQZHYbZkLs допоможе розібратись в цьому, в пошуках нашого таємничого скарбу, звісно, теж.

Одного разу з риболовецького судна, що займалось в околиці виловом тунця, помітили на острові Кокос дим від багаття. Підпливши, вони врятували відомого вченого-спелеолога, француза Робера Верна. Він розповів жахливу історію.

Набравшись натхнення розповідями про загадковий скарб Ліми, він разом з письменником Клодом Шарльє і журналістом Жаном Портеллем зібрались якщо не знайти його, то про це бестселлер написати точно. Та при висадці на острів сталась аварія, його супутники загинули, спорядження пропало. На Робера Верна чекали два місяці самотності , поневірянь та голоду. До корабля підплив справжній живий скелет, першими його словами були: “Вони всі загинули!”

Я обіцяв робінзона ще на острові Кокос, крім капітана Кіттінга, тут: Таємничий скарб та піратська карта? Я обіцянку виконав.

А зараз питаю: могло таке статись деінде? Звісно, але тут, на острові Кокос така ситуація, хоч і неочікувана, але прогнозована та високоймовірна.

Ще питання: де може бути заховано ще скарб? Та де завгодно! Але на острові Кокос (де і скарб Ліми, і ймовірно скарб Кривавого Меча Беніто Боніто “депонували”) це буде хоч і неочікувано, але цілком прогнозовано.

Так, на острові Кокос ще один скарб, скарб жерців загиблої імперії інків. Скарб Ліми по суті теж з коштовностей інків складався, але тут інше трохи: перед загибеллю імперії групі високопоставлених жерців вдалось врятувати значну частину золота та коштовного каміння від конкістадорів та заховати їх на острові Кокос.

Для їх пошуків німець Август Гісслер 1894 року склав з урядом Коста-Рики угоду про колонізацію острова Кокос, який належав країні. Скарби у випадку знахідки їх ділились напополам.

До пошуків Гісслер поставився з німецькою педантичністю. На острові він побудував дім, розбив город, ловив і заготовлював рибу.

Двадцять років пошуків, сотня різних місць ретельно перекопаних. На двадцять першому році під лопатою блиснуло золото. Знахідка!

Але вона стала найкращим підтвердженням марності сподівань та свідченням краху всіх надій. Довгі двадцять років намарне. Золотий іспанський дублон 1788 року карбування міг випасти з кишені будь-кого, але аж ніяк не інкського жерця. З кишенями, мабуть, у них щось не те.

Дружина Августа Гісснера з горя помирає, сам він, зневірившись, втративши все – скарбу не відшукавши, повертається на батьківщину.

Скарб жерців загиблої імперії інків виявився красивою вигадкою.

Імовірною була така розв’язка? Так, звісно. Скарби ж, мов таргани, не множаться.Позитивом тут є ще одне розвінчання міфу, ще один покрив вигадки здерто та розвіяно.

Ми пустили за вітром вигадки про скарб Беніто Боніто, розпіарений Мері Велч, ніби-то подружкою пірата Грехема, яка завдяки продажу карти-містифікації в достатку доживала віку; туди ж пішов і міфічний скарб інкських жерців.

Ймовірно та прогнозовано – істина ховається під завалами вигадок та хибних шляхів, які треба розвінчати.

Ми ж всі сили кинемо на один скарб – скарб Ліми. Одна з ниточок пошуків анонсована та чекає. Штурман “Доброї Мері” Форбст. Але – вже наступного разу, не вийде швидко.

Я ж,  як завжди,  завершу традиційно: хочу подякувати читачів моїх Блоги про монети та Дописи на ПолитКом за приділену увагу, сподіваюсь було цікаво (і буде — старатимусь) та запрошую на свою сторінку в фейсбуці Олександр Никифорчак Блогер — про монети і навколо них, а кому зручніше – на Телеграм-канал: Історії про монети, монети про історію та YouTube КаналМонетБлогера.

Далі буде!

Не перемикайтесь!

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я