додому Культура Таємничий скарб: потомок штурмана та місто Мавп

Таємничий скарб: потомок штурмана та місто Мавп

33

Олександр НИКИФОРЧАК

Ви ж любите банани? Сьогодні про них згадаємо. І про лазер. І про Мавпяче місто. Таємниці мають таку цікаву особливість – вони шукають собі подібних, переплітаються, утворюючи такий клубок неймовірностей, що більше, мабуть, і нікуди. Але є. Переконаймось.

Музика фоном https://youtu.be/8kQZHYbZkLs і поринемо в таємницю.

Що таке пошуки скарбів, якщо взяти їх саму суть?

Хоча карта та таємниця скарбу Ліми стає відомою все ширшому і ширшому загалу – шила ж в мішку не втаїти – але, як видно з нашої епопеї, скарб все ніяк не знаходиться. Чому? Бо тут саме проявляється ота суть пошуків скарбів. Скарб тому і скарб, що це не просто величезна купа коштовностей. Це насамперед грандіозний клубок загадок, оповитий щільним покривом таємниць та вигадок, лабіринт, де видно лише хибні ходи.

Минулих разів: Акули, юнга, таємничий скарб і Таємничий скарб: робінзони та жерці інків ми трішки розвіяли димову завісу вигадок, розвінчали кілька міфів. Оце – наполегливе просіювання інформації, сумлінний пошук істини, розплутування клубка таємниць, терпляче тягнучи за безліч ниток – і є суть скарбошукання.

А терпіння вже кінчається… Здається тягнули за всі можливі нитки: і ниточку капітана Томпсона, і штурмана Форбса, інші… Здаємось?

Не так швидко! Попереду нас такі “американські гірки” чекають, що ого-го! І старі добрі знайомці.

Стів Елкінс, відомий американський кінодокументаліст та за покликом душі шукач таємничих скарбів та загублених міст, мрією свого життя поставив віднайти загадкове Біле місто – місто Мавпячого бога. Як ми вже знаємо, було тут: Мавпячий бог. Старий щоденник. Карти здані, він добився мети, але шлях до неї був дуже тернистим. У 90-тих роках 20-того століття він з великими труднощами добився від влади Гондурасу дозволу на розшуки. Але тут на перешкоді стали … банани. Гондурас таки бананова республіка: влада та її настрої швидко міняються. Вимучений дозвіл було анульовано.

Та Стів Елкінс не з тих, що впадає в відчай та сидить склавши руки. Він таки хоче випробувати спосіб лазерного картографування для розшуків загадок, захованих густими джунглями. Його зацікавлює легенда про таємничий скарб Ліми – наш скарб. Він зв’язується з нащадками штурмана “Доброї Мері”, які так і продовжують вирощувати апельсини в Каліфорнії після невдалої спроби одного з них відшукати згаданий скарб. Ми про це минулого разу згадували: Таємничий скарб: апельсиновий фермер та автогонщик.

За допомогою домашнього архіву нащадків того, що ховав скарб, та того, що невдало шукав, розробляють план експедиції. Все потрібно врахувати, бо до того ж за ці майже два століття місцевість та ландшафт острова Кокос дуже змінилась. Врешті залишається лише звернутись за дозволом на розшуки та використання лазерного картографування літаком до уряду Коста-Рики, якій належить острів Кокос.

Але Коста-Рика теж виявилась досить таки “банановою” – попри довгі переговори та нелегкі пертрубації в збиранні коштів для експедиції розшуки таємничого скарбу так і не розпочались.

Стів Елкінс зрештою домігся разом з партнерами дозволу на пошуки Мавпячого міста, тріумфально його відшукав, зняв фільм, створено там державний парк.

А таємничий скарб Ліми на острові Кокос так і залишається величезною загадкою. Невже його не відшукають, не судилось? Що тут сказати? Лише одне – це ще не кінець нашої епопеї, ще будуть несподіванки. І доволі неймовірні! При наступній зустрічі розповім, обіцяю!

Я ж,  як завжди,  завершу традиційно: хочу подякувати читачів моїх Блоги про монети та Дописи на ПолитКом за приділену увагу, сподіваюсь було цікаво (і буде — старатимусь) та запрошую на свою сторінку в фейсбуці Олександр Никифорчак Блогер — про монети і навколо них, а кому зручніше – на Телеграм-канал: Історії про монети, монети про історію.

Далі буде!

Не перемикайтесь!

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я