додому Топ Новини СУД НАД САМОЗАХИСТОМ ПІД ЧАС ВІЙНИ. ВИРОК ДЛЯ АНАТОЛІЯ ГРИШКА

СУД НАД САМОЗАХИСТОМ ПІД ЧАС ВІЙНИ. ВИРОК ДЛЯ АНАТОЛІЯ ГРИШКА

214

13 квітня 2022 року (в середу) о 15.00, Апеляційний суд Вінницької області має остаточно розглянути справу Анатолія ГРИШКА (Анатолій Лихо) та винести рішення. Розгляд справи вже вісім разів переносили з червня 2021 року. Попри те, що війна суди відновили роботу. Але і зараз є небезпека, о може бути ухвалене неправосудне та несправедливе рішення. 

Нагадаю, що ГРИШКА судять за те, що не дав себе убити в 2017 році. Подробиці справи можна почитати тут – 7 РОКІВ ЗА ТЕ, ЩО НЕ ДАВ СЕБЕ УБИТИ. СПРАВА АНАТОЛІЯ ГРИШКА (https://politcom.org.ua/7-rokiv-za-te-shho-ne-dav-sebe-ubiti-sprava-anatolija-grishka?fbclid=IwAR0cIkx8tx3y5UJN0Z1aOoyqM39F6qmDt5bsoW2K6WZZkJkKfjoiuU4MDJI) та ЧИ Є В УКРАЇНІ ПРАВОСУДДЯ? У СЕРЕДУ ЗНОВУ СУДИТИМУТЬ АНАТОЛІЯ ГРИШКА (https://politcom.org.ua/chi-ie-v-ukraini-pravosuddja-v-seredu-znovu-suditimut-anatolija-grishka?fbclid=IwAR032kFwmJdquD7q0I63Mgvmwr7Un2rqIDnVuaOd1ed-yj8H1RZv4DSHrj4).  

СУТЬ СПРАВИ:

Гришко, будучи сам інвалідом дитинства по зору, захищав своє життя у себе в будинку від п’яного нападника. Захищав не вогнепальною зброєю, а дрючком – першим що потрапило в руку.

Анатолій пройшов усі кола пекла. Історія тягнеться вже 5 років. За цей час він вже відсидів 5 місяців у колонії. 

Місцеві суди, що знаходяться під контролем місцевих князьків, з якими Гришко постійно веде боротьбу в с. Качанівка, Хмільницького р-ну Вінницької області, тричі виносили йому незаконний обвинувальний вирок, не враховуючи покази свідків, експертизи та здоровий глузд.

У справі Гришка вже було винесено постанову Верховного Суду, щодо неправомірності рішень суду першої інстанції та апеляції. “ВИСНОВКИ СУДІВ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ КВАЛІФІКАЦІЇ ДІЙ ГРИШКА А.П. ЗА СТ. 124 КК УКРАЇНИ Є ПЕРЕДЧАСНИМИ, а тому суд касаційної інстанції дійшов висновку, що судові рішення ПІДЛЯГАЮТЬ СКАСУВАННЮ з призначенням нового розгляду в суді першої інстанції”.

Але для Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області – Верховний суд не авторитет! Там знову пішли на службовий злочин та винесли чергове обвинувачення щодо Гришка.

Тепер, у середу, 13 квітня, справу остаточно слухатимуть в Апеляційному суді Вінницької області. 

ЩО ВАЖЛИВО:

На сьогодні подані клопотання про фальсифікацію доказів з боку місцевої прокуратури та слідчих, щоб визнати їх недопустимими. Наприклад, свідки підписували чисті листи, там де потім слідчий написав вигідні обвинуваченню результати слідчого експерименту. Також, встановлено підробку результатів судово-медичної експертизи тіла постраждалого тощо.

Дякуючи портновському КПК відсоток виправдувальних вироків в Україні залишається нижчим, ніж у 30-ті роки за часів Сталіна. 

Поняття, такі як «необхідна оборона» або «самооборона»залишаються більше теоретичними, та відсутній єдиний підхід у застосуванні його судами. 

І це зараз – ПІД ЧАС ВІЙНИ! СУДЯТЬ ЗА ПРАВО НА САМООБОРОНУ!

У випадку Анатолія Гришка навіть не було вогнепальної чи холодної зброї.

Необережне заподіяння нападнику будь-якої шкоди у стані оборони від його суспільно небезпечного посягання (зокрема, смерті) не є кримінально караним. 

Кримінальна відповідальність може наставати лише за необережне заподіяння шкоди іншим особам, тобто тим, які не здійснювали посягання.

Правова позиція Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, викладена в Постанові від 23 травня 2019 року в справі № 640/8290/17, зазначає, що «особливістю злочину, вчиненого з перевищенням меж необхідної оборони, є специфіка його мотиву, а саме прагнення захистити інтереси особи, держави, суспільні інтереси, життя, здоров’я чи права того, хто обороняється, чи іншої особи від суспільно небезпечного посягання. Намір захистити особисті чи суспільні інтереси від злочинного посягання є визначальним мотивом

не тільки в разі необхідної оборони, але й за перевищення її меж» (Правова позиція Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 23 травня 2019 року у справі № 640/8290/17. URL:http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82034788). 

Нагадаю, Анатолій Гришко – інвалід зору, який фактично не бачить уночі! 

Анатолій не стріляв, а лише захищав своє життя за допомоги дрючка у себе в помешканні, вночі, обороняючись від озвірілого мажора. 

ЩО ЦЕ Є, ЯКЩО НЕ “НЕОБХІДНА ОБОРОНА”!?

Важливо також вказати, що ряд документів у справі, якими маніпулює звинувачення, сфальшовані, і про це є прямі докази – відеофіксація слідчих експериментів, експертизи тощо. 

Нагадаю, що 2 частина Статті 372 Кримінального Кодексу України містить наступну норму: «Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років».

Звертаюся до правозахисників, громадських активістів, журналістів, політиків – ПІДТРИМАЙТЕ Анатолія ГРИШКА в залі суду! 

Не дайте своєю байдужістю знову засудити невинного! 

Зупинимо судове свавілля разом!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я