додому Економіка Студенти виступили проти деградації освіти

Студенти виступили проти деградації освіти

111

pd2828 лютого, перед комітетами Верховної Ради України відбулась акція протесту у рамках кампанії “Проти деградації освіти”. Захід було організовано студентською профспілкою “Пряма дія”, ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” і громадським рухом “Відсіч”. Всього акцію відвідали близько 300 осіб. Вона супроводжувалась яскравами плакатами, а активісти студпрофспілки забезпечили “підтримку вогнем” у вигляді піротехніки. Студенти знову вийшли протестувати проти законопроекту “Про вищу освіту”, який дозволяє щорічно підвищувати плату за контрактне навчання і не передбачає гарантії безкоштовного отримання освіти для студентів заочної та вечірньої форми. Серед інших недоліків законопроекту – декларована, а не реальна автономія вишів, кількісний критерій в наданні статусу університету, фактичне збереження існуючої системи вищої освіти з вирішальною роллю МОН та бюрократії, а не викладачів і студентів. Також студенти протестували проти дедалі більшої комерціалізації освіти, котра проявляється у скороченнях місць державного замовлення та загальному зменшенні витрат на освіту.

Після попередньої акції народні депутати обіцяли зустрітися з представниками студентського середовища та вислухати їх думку. Проте жодних обговорень не відбулось. Фактично, політики вчергове обдурили громадян та продовжуюють протягувати недолугий законопроект “Про вищу освіту”.

Акція анонсувалась як позапартійна. Проте зранку, коли студенти почали збиратися біля станції метро “Арсенальна”, то побачили, що окрім них на заявленому місці збору також збираються активісти ВО “Свобода”, Соціал-націоналістичної асамблеї та інших ультраправих організацій. Представники ультраправих груп відтіснили студентів та зайняли місце біля комітетів Верховної Ради. На відміну від студентів, члени ВО “Свобода” скандували антисемітські нецензурні гасла. Свою присутність в акції «свободівці» мотивували ворожнечею до міністра Табачнику і всіх осіб єврейської національності. Таким чином, студенти не змогли поспілкуватись з представниками Верховної Ради, оскільки доступ їм перекрили ультраправі, які таким чином зіграли на стороні влади.
Окрім того, після акції на Контрактовій площі близько десятка учасників “альтернативної” акції напали на кількох студентських активістів, у тому числі дівчат. Серед постраждалих – член незалежної студентської профспілки “Пряма дія» Андрій Мовчан та голова СтудколлегіїКиєво-Могилянської Академії Єгор Стадний. Постраждала також випадкова перехожа. Таким чином, люди, що під час акції для телекамер вигукували гасла про необхідність об’єднання різних середовищ, після нападу своїми діями вказали, наскільки вони дійсно готові об’єднуватися.
Студентськапрофспілка “Пряма дія” переконана, що ВО “Свобода” та інші учасники провокації грають на стороні влади проти студентського руху, намагаючисьроз’єднати студентів у боротьбі за їх права. Ми закликаємо журналістів бути уважними у висвітленні акції і не сплутувати студентських активістів з політичними провокаторами.
Попри такі провокації кампанія “Проти деградації освіти” триватиме і надалі. Студенти залишаються єдиними у своїх вимогах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я