додому ПОЛІТИКА РОСІЯНИ ЗНОВУ ЗАПУСКАЮТЬ ДЕРКАЧА ДЛЯ ТРАМПІСТІВ

РОСІЯНИ ЗНОВУ ЗАПУСКАЮТЬ ДЕРКАЧА ДЛЯ ТРАМПІСТІВ

343

З початком нового року в США з новою силою розгортається президентська виборча кампанія. Трампісти витягнуть свої основні заготовки проти Байдена і основним фокусом буде, нажаль, Україна. В інформаційний простір знову вкинуть відомих токсичних персонажів-зрадників, таких як Андрій Деркач.

За кілька днів до Нового Рогку було анонсовано, що 10 січня 2024 року відбудеться публікація “сенсаційного” інтерв’ю “головного українського критика Байдена – Андрія Деркача. “Він довго мовчав через погрози своїй безпеці і через переслідування українського режиму та американських демократів, і ось зараз піднакопав додаткових доказів корупції сім’ї американського президента в Україні. І не може більше мовчати”. Сам текст має вийти на сайті “21st Century Wire”.

Сам Деркач в переддень прем’єри проєкту засвітився у Мінську, де ймовірно й презентує фільм.

Розганяє цей анонс Сімона Мангіанте Пападопулос. Це дружина Джорджа Пападопулоса, політичного консультанта у штабі Трампа. Джордж Пападопулос був визнаний винним у тому, що брехав ФБР щодо зв’язків і контактів Трампа з представниками Росії. 

Відомо, що у березні-вересні 2016 р він подав принаймні шість заявок на проведення зустрічі між Трампом і російськими політиками, на що один раз у травні отримав відмову від Пола Манафорта. У жовтні 2017 року сенатор Річард Берр, голова комісії Сенату США з розслідування можливого втручання Росії в президентські вибори в США 2016 року, заявив, що очолювана ним комісія зацікавилася Пападопулосом, зокрема надісланими ним електронними повідомленнями, коли він намагався організувати зустріч Трампа і президента Росії Володимира Путіна. 5 жовтня 2017 року Пападопулос зізнався в дачі неправдивих відомостей агентам ФБР. 30 жовтня цю справу було знову порушено після пред’явлення обвинувачення Манафорту.

Сама Сімона Мангіанте Пападопулос засвітилася як інтерв’юер в фільмі “Україна – вічне сьогодення” від продакшн Global 3 Pictures, який продюсував Ігор Лопатьонок. Він відомий за пропагандистськими фільмам “Бійня на Майдані”, “Україна у вогні” і “Нерозказана історія України”. Також був продюсером ще одного проєкту – “Інтерв’ю з Путіним” у чотирьох частинах. У всіх трьох останніх проєктах – про Україну – як продюсер та інтерв’юер також брав участь Олівер Стоун.

 “Україна – вічне сьогодення” є досить дешевою укрїнофобською пропагандою. В 2021 році говорили, що його зняли RT, але насправді “Раша тудей” лише показала його, це був продукт саме Лопатьонка та його фірми. Цей фільм – перший досвід роботи інтерв’юеркою у Сімони Манджанте Пападопулос, про що вона повідомила у твіттері.

На жаль у цьому проєкті “в темну” було використано інтерв’ю Віктора Ющенка, Валерія Пустовойтенка, Олександра Мороза. А основними свідомими трансляторами російських наративів для трампістського споживача були Ренат Кузьмін, Андрій Деркач, Віктор Суслов і Анатолій Шарій. Ренат Кузьмін розповідає у фільмі про “величезну схожість України і нацистської Німеччини”, Шарій – про “відсутність незалежності України”, Деркач – про “контроль над Україною структурами Сороса” тощо.

Як зазначають розслідувачі, фільм просували за гроші в невеликих американських ЗМІ за допомогою типових статей. У них повідомлялося, що “творці фільму розвінчали найбільш усталені міфи, які постійно використовувалися політичною елітою України для маніпулювання свідомістю виборців, зокрема щодо необґрунтованих планів членства в НАТО та ЄС, а також щодо необхідності продажу землі та інших питань”. Фільм було викладено в мережу 24 серпня 2021 року.

Тепер сімейку Пападопулосів росіяни знову витягли і намагаються запустити в трампістській кампанії проти Байдена. Наші джерела стверджують, що Пападопулус не має безпосереднього прямого стосунку до штабу Трампа, але вже засвітився в кількох івентах людей з ближнього кола екс-президента. Також Джордж Пападопулос не полишає зв’язку з російськими структурами і, як кажуть наші інсайдери, більше працює на росіян, чим на трампістів.

Те що Сімона Мангіанте Пападопулос анонсувала новий проект і активного його просуває свідчить, що в росіяни намагаються формувати наративи трампістів щодо України в потрібному їм напрямку. Їх інтереси знову тактично збігаються. 

Що розповідатиме у цьому фільмі Андрій Деркач не надто цікаво. За попередньою інформацією у нього немає якихось нових сюжетів ні про Бурізму, ні про сина Байдена, ні про “соросят” з “американською корупцією”. Це все буде переповідка в новій формі. Питання навіщо Деркач знову вилазить з публічний простір?

По-перше, росія посилює свій вплив на перебіг виборчого процесу в США і намагється формувати наративи трампістів щодо України. Завдання стоїть в тому, що у разі перемоги Трампа, республіканцям було складно переглянути свою позицію щодо допомоги України та позбавити нас підтримки США. Тому ФСБ активовує усю свою агентуру. Деркач давно працює на російські спецслужби і не особливо ховається в цьому. 

По-друге, є версія, що таким чином Деркач хоче отримати помилування від Трампа, у випадку перемоги того на президенстських виборах. Нагадаємо, що 7 грудня 2022 року у федеральному суді Брукліна в Нью-Йорку було офіційно оприлюднено звинувачення щодо Деркача у відмиванні грошей та порушенні санкцій, запроваджених проти нього в США у 2020 році за звинуваченням у сприянні втручанню Росії у президентські вибори у Сполучених Штатах. Звинувачення повʼязане з придбанням структурами, повʼязаними з Деркачем, двох обʼєктів нерухомого майна в Беверлі-Гіллз у Каліфорнії та приховуванням своєї причетності до цих угод.

В Україні у Деркача жодних політичних перспектив не має. В 2022 році Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Андрія Деркача за підозрою у державній зраді та незаконному збагаченні. Він переховується від слідства закордоном і знаходиться у розшуку. Політичні проєкти та інфоресурси не працюють. Бізнес потрохи під’їдають. В Україну він не повернеться. Ось Деркач і намагається вислужитися перед своїми кураторами в ФСБ і одночасно заробити помилування від Трампа. Як мінімум повернути собі віллу в Беверлі-Гіллз. 

автор – Антон ДАЛМОН, розслідувач SPILNO.tv

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я