додому ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКІ БУДІВЕЛЬНИКИ ЧИ «АКАДЕМІСТИ СВО?»

РОСІЙСЬКІ БУДІВЕЛЬНИКИ ЧИ «АКАДЕМІСТИ СВО?»

12

ГУР показало, як російська освіта працює на війну

IT-спеціалісти української розвідки зламали сайт «Московського державного будівельного університету», «поклали» локальну мережу цього вишу і видалили всі дані, що там зберігалися. Моє джерело у ГУР МО поділилося зі мною архівом  того, що було на серверах колишнього «МІСІ».

Вивчаю ці дані, їх багато, але те, що вже вивчив, є черговим свідченням того, що ніяке переосмислення і каяття у Мордорі неможливе. На питання, чи є «хороші руські», є лише одна відповідь. І винятки тільки підтверджують правило. Якщо лише трохи поскребти найбільш «мирного», «ліберального» і «позаполітичного» росіянина – потече великодержавний гній з «нашимі рєбятамі», «асвабаждєнієм» і «вапросамі к обєімсторонам». Це віковий ментальний код, знищити який можна лише разом із знищенням цієї імперії. 

Здавалося б, мирна професія будівельника. Цікава, корисна і далека від війни. Але ж ні, от вам офіційний перелік студентів університету, що взяли участь у вторгненні в Україну, яке в росії називають “спеціальною воєнною операцією”.

А ось і підтримка «наших рєбят»-«академістів» від навчального закладу – відправка сухих пайків та термобілизни.

Ну і традиційно, який же російський виш не бере участі у русифікації захоплених земель. Знайшов декілька файлів, які свідчать про активну залученість закладу до прийняття студентів з окупованих територій України, зокрема, з Маріуполя. Судячи з цих даних, ВНЗ активно залучений до процесу переміщення осіб з Донецької та Луганської областей. Також у файлах містяться відомості про тих, хто виявив бажання навчатися у цьому університеті. І тих, хто просить їх туди прийняти.

І ще один документ, цікавий на тлі обвалу будинку у Бєлгороді та теракту у Крокус-сітіхолі у Москві. Це такий собі «акт обстеження і категорування» бази відпочинку університету під Москвою на предмет «терористичних» загроз. Привертає увагу точний розрахунок кількості жертв і характеру загрози: «Захват  заложников, применение огнестрельного, холодного оружия, а также пронос ВВ и ВУ до 5 кг для причинения вреда жизни и здоровью работающих, проживающих». Навіть наводяться цифри площі можливого руйнування у випадку вибуху. Давно відомо, що, коли росіяни оголошують про загрозу теракту, то вони його готують чи принаймні розглядають можливість проведення.Підозрюю, що і у Крокусі, і в Бєлгороді, і раніше у Беслані також були подібні «акти категорування» з розрахунком кількості жертв і масштабів руйнувань.

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, політолог

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я