додому ПОЛІТИКА Роман МАСЕЛКО: Обов’язок кожного судді – негайно інформувати правоохоронців про непроцесуальні звернення...

Роман МАСЕЛКО: Обов’язок кожного судді – негайно інформувати правоохоронців про непроцесуальні звернення з «високих кабінетів»

232

Київ. 26 червня 2015 року (ПолітКом, Роман МАСЕЛКО). Цілий тиждень топ-новиною є обшук у кабінеті та дома у голови Апеляційного суду м. Києва Чернушенко А. В.

Якщо відверто, то я вважаю, що такі обшуки вже давно треба було провести у всіх судах в рамках розслідувань справ щодо суддів. Це звичайна і дієва слідча дія. Її необхідно використовувавти у всіх випадках, коли вона може призвести до збору необхідних доказів.

Але зараз я не про обшуки. Найцікавіше у цій історії це звинувачення п. Чернушенка стосовно О. Філатова. Оскільки у взаємовідносинах влади і суддів поки мало що змінилось, то я вірю, що таке могло мати місце.

АвтоМайдан – AutoMaidan – категорично проти цього, і наша мета – викорінити будь-які можливості влади впливати на рішення суду. Ми беремо цю ситуацію під контроль, але не голослівно, а реально. Тому я сьогодні подав заяву про злочин на підставі цих фактів, і будемо вимагати від Генпрокуратури належного розслідування.

В цій історії з Філатовим є ще один момент, на який мало хто звертає увагу. У хабарництві (а той, хто впливає, зазвичай щось обіцяє) завжди є дві сторони. І викорінити це можна лише шляхом встановлення відповідальності для обох. Для того щоб ті, хто впливають, понесли покарання, Закон «Про судоустрій ..» передбачає ОБОВ’ЯЗОК кожного судді негайно (протягом 5-ти днів) інформувати правоохоронні органи про кожен випадок звернення до судді стосовно конкретних справ у непроцесуальний спосіб. Невиконання цього обовязку є підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Як на мене, це цілком правильна норма, яка покликана припинити будь-які спроби «порешать» справи.

Чернушенко явно порушив цей обов’язок, бо почав говорити про вплив лише після обшуку. Ми вимагаємо від ВККС дати оцінку цій бездіяльності Чернушенка. Я подав відповідне звернення до ВККС. Ну і як обійти увагою 25 000 грн. і 6 500 дол. 🙂 Ні я не заперечую, що Чернушенко міг їх заробити за свій довгий трудовий шлях. Дивує інше – як він їх витрачає. Скажіть, ви можете витратити за один день на зуби і продукти свою річну зарплату, яку ви реально цілий рік заробляли? Я ні. Щось тут не те.

А в законі «Про судоустрій …» передбачена відповідальність судді у випадку встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам. Тому попросив ВККС перевірити і ці факти 🙂

Ми своє слово сказали. Тепер чекаємо реакції Генпрокуратури та ВККС, але чекати будемо не довго 🙂 Буду інформувати про результат і закликаю усіх до громадського контролю цих справ.

P.S. У Автомайдану є своя історія відносин з Чернушенком. Ми впевнені, що він відігравав не останню роль у забезпеченні переслідування активістів суддями. А в кінці 2014 року він цинічно переніс на 6 м. люстраційну перевірку суддів. Ми були у нього з вимогою негайно почати люстраційний процес, надати громадськості відомості про свій майновий стан і дати можливість журналістам відвідати його місце проживання. Тоді він повністю проігнорував наші вимоги. А після закінчення повноважень розпочав боротьбу за посаду, застосовуючи дуже брудні методи.

До речі, цікавий факт – рівно 19.06 (на коли була перенесена люстрація) у кабінеті Чернушенка розпочався обшук, а згодом обшук провели і у нього дома (півроку тому ми пропонували запросити лише журналістів). То чи не краще було прислухатись до наших вимог? Хороший приклад. Змушує задуматись. Таких Чернушенок ще багато. Але знайдемо час на кожного 🙂

Закликаємо суддів не чекати такого безславного кінця, а вже зараз очищатись і безкомпромісно боротись з будь-якими впливами на суддів (особливо з високих кабінетів).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я