додому ПОЛІТИКА Володимир КУПРІЙ: Ініціатива «Відкритий Уряд» ігнорується чиновниками центральних органів влади

Володимир КУПРІЙ: Ініціатива «Відкритий Уряд» ігнорується чиновниками центральних органів влади

262

Київ. 26 червня 2015 року (ПолітКом, Володимир КУПРІЙ). 25 червня відбулося засідання оновленої Координаційної ради з питань впровадження Ініціативи «Відкритий Уряд». Деякі враження:

1. Дисципліна. Члени Коордради з боку центральних органів влади просто не приділили належної уваги, відрядивши на засідання чиновників нижчого рангу. А деякі просто проігнорували власне саме засідання. Питання: чи не розуміють важливість, чи просто ігнорують час Віце-премєр-міністра Зубка, який знайшов час виконати свою функцію голови Коордради і прийти на засідання.

2. Представники окремих Міністерств звітували про хід виконання їхніх обов’язків у межах плану впровадження Ініціативи. Враження гнітюче. Особливо обурила позиція Мінфіну, який продемонстрував вверх некомпетентності і ще й увів в оману голову Коордради. Мова йде про створення належних правових умов для роботи БО (благодійних організацій). Позиція міністерства полягає в тому, що не треба надавати право БО брати участь у конкурсах на фінансування своїх проектів з державного чи місцевого бюджетів, бо грошей у держави немає. Тобто заступник міністра стверджує, що БО вимагають державного фінансування?! Про вибрики Мінфіна відносно порядку внесення ГО (громадських організацій) і БО в реєстр неприбуткових взагалі ніяких пояснень. Довелося брати слово і просити пана Зубка правильно розставити акценти. Бо мова йде взагалі про запровадження цивілізованих процедур, коли орган влади може планувати видатки для фінансування проектів ГО і розподіляти їх на конкурсних засадах. Крім того, Мінфін просто ігнорує необхідність консультацій з громадськістю без зрозумілих пояснень.

3. Здається, значна частина чиновників так і не розуміє, що криється за словами про прагнення до євроінтеграції, і в чому це на їх місці має полягати так і не знають. Заклик будувати Європу тут у себе якось не зрозумілий конкретним чиновникам.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я