додому Економіка Рада прийняла закон, який повинен стабілізувати банківську систему

Рада прийняла закон, який повинен стабілізувати банківську систему

77

2Київ, 4 липня 2014 (ПолітКом). Документ вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків. Рада прийняла закон, який має сприяти стабілізації роботи банківської системи України Сьогодні парламент затвердив закон про захист стабільності банківської системи.

Результативно вдалося проголосувати лише з третьої спроби, після того як заступник міністра фінансів Віталій Лісовенко нагадав депутатам, що цей законопроект погоджено зі Світовим банком і від її ухвалення залежить надходження до державного бюджету 1 млрд доларів до кінця поточного року, пише “Інтерфакс-Україна”. Тож закон підтримав 231 народний депутат. Цей законопроект підтримує Національний банк і Міністерство фінансів.

Документ, зокрема, спрощує процедури, пов’язані з терміновою капіталізацією банків і продажем проблемних банків інвесторам, підвищує мінімальний статутний капітал банків з 120 млн грн до 500 млн грн, вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків.

Водночас закон надає Нацбанку право встановлювати особливості банківського регулювання у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку.

-ads-

Автори законодавчих змін також виступили за розширення переліку критеріїв для зарахування банків до категорії проблемних або неплатоспроможних, зокрема, передбачивши такий крок за досягнення обсягу негативно класифікованих активів банку 35% від загальної суми активів.

Запропоновано виводити з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, що використовуються вкладниками як засобу забезпечення виконання інших зобов’язань перед цим банком, і дозволяється Фонду гарантування вкладів випускати фінансові векселі та облігацій, термін яких може перевищувати п’ять років.

 

попередня статтяНа водочном рынке произошел передел
наступна статтяСергій ЖАДАН: Коли все закінчиться

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я