додому Економіка Рада прийняла закон, який повинен стабілізувати банківську систему

Рада прийняла закон, який повинен стабілізувати банківську систему

79

2Київ, 4 липня 2014 (ПолітКом). Документ вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків. Рада прийняла закон, який має сприяти стабілізації роботи банківської системи України Сьогодні парламент затвердив закон про захист стабільності банківської системи.

Результативно вдалося проголосувати лише з третьої спроби, після того як заступник міністра фінансів Віталій Лісовенко нагадав депутатам, що цей законопроект погоджено зі Світовим банком і від її ухвалення залежить надходження до державного бюджету 1 млрд доларів до кінця поточного року, пише “Інтерфакс-Україна”. Тож закон підтримав 231 народний депутат. Цей законопроект підтримує Національний банк і Міністерство фінансів.

Документ, зокрема, спрощує процедури, пов’язані з терміновою капіталізацією банків і продажем проблемних банків інвесторам, підвищує мінімальний статутний капітал банків з 120 млн грн до 500 млн грн, вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків.

Водночас закон надає Нацбанку право встановлювати особливості банківського регулювання у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку.

Автори законодавчих змін також виступили за розширення переліку критеріїв для зарахування банків до категорії проблемних або неплатоспроможних, зокрема, передбачивши такий крок за досягнення обсягу негативно класифікованих активів банку 35% від загальної суми активів.

Запропоновано виводити з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, що використовуються вкладниками як засобу забезпечення виконання інших зобов’язань перед цим банком, і дозволяється Фонду гарантування вкладів випускати фінансові векселі та облігацій, термін яких може перевищувати п’ять років.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я