додому Поточні новини Приріст зарплат в Україні значно зменшився

Приріст зарплат в Україні значно зменшився

76

5Приріст зарплат за останній рік виявився майже вдвічі нижче, ніж на початку літа минулого року, – темпи знизилися з 14,8% до 8,7%. Про це пише “Комерсант-Україна”.

Як повідомляється, середня заробітна плата українських працівників у червні зросла на 3,9%, до 3380 гривень. Зростання оплати праці в цей період є сезонним. Для порівняння, в червні 2012 року виплата відпускних посібників збільшила середню зарплату на 3,1%. При цьому поліпшення оплати праці в минулому місяці відчули в основному працівники бюджетної сфери. Найсуттєвіше зросли виплати працівникам освіти (+20,3%), які йдуть у відпустку на початку-середині місяця, пише видання.

“Проте вже в липні-серпні їх офіційні доходи звичайно знижуються. Меншими темпами підвищилися зарплати в державному управлінні (+9,5%) і охороні здоров’я (+6,3%)”, – йдеться в повідомленні.

Як пише видання, поліпшення ситуації в червні дозволило збільшити темпи зростання середньорічних зарплат з 6,2% до 8,7%, але цей показник залишається набагато нижче торішнього.

За підсумками червня 2012 середньомісячне зростання зарплат становило 14,8%. Скорочення темпів зростання доходів спостерігається з урахуванням споживчої інфляції. Темпи зростання реальних зарплат за рік скоротилися з 16,4% до 8,8%.

Гальмування зростання доходів українців уповільнює розвиток внутрішнього ринку – за рік темпи зростання роздрібного товарообігу знизилися з 16% до 11,2%.

“Минулого року високі темпи зростання зарплат були одним з основних чинників, що дозволило економіці показати зростання за підсумками року. Нинішнього року на тлі падіння економіки важко очікувати зростаючих зарплат”, – відзначає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За його словами, корекція зарплат відбувається з тимчасовим лагом, тому навіть у разі поліпшення економічної ситуації в II півріччі реальне зростання доходів почнеться тільки в 2014 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я