додому Топ Новини Порошенко і Кабмін вийшли на стежку війни з благодійниками

Порошенко і Кабмін вийшли на стежку війни з благодійниками

194

Київ. 11 березня 2015 року (Контракты.ua, Олена ШРАМКО). Вчора пізно ввечері президент підписав закон № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», згідно з яким звільнено від оподаткування благодійну допомогу вимушеним переселенцям. Саме проти цього закону виступила спільнота благодійників – навіть було направлено листа президенту з проханням накласти вето на цей закон.

Український форум благодійників намагався зупинити законопроект як такий, що дозволяє уряду в ручному режимі оподатковувати благодійну допомогу внутрішньо переміщеним особам. «Законопроект №2213 був написаний і внесений на голосування ВРУ без погодження із благодійними організаціями, їх об’єднаннями та іншими благодійниками, яких документ безпосередньо стосується. Саме тому в законопроекті з’явилася норма, яка нівелює всі зусилля сектору благодійності з адвокації звільнення від податку на дохід фізичних осіб адресної допомоги переміщеним особам.

Йдеться про пункт 165.1 статті 165, який у законопроекті №2213 пропонується доповнити підпунктом 165.1.56 такого змісту: “165.1.56. сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь…» Це означає: якщо Ви підпишете законопроект №2213, то уряд в ручному режимі визначатиме, кого звільняти від оподаткування, а кого ні.

Як представники громадянського суспільства, ми вважаємо і зміст законопроекту №2213, і спосіб його підготовки та ухвалення антидемократичними і такими, що наслідують методи роботи попередньої влади», – таке звернення направили президенту благодійники.

Але попри все заперечення, закон був підписаний. Але активісти не здаються і будуть виборювати рівні права для всіх. «Ніякі законодавчо закріплені “схемки” і “договорняки” не пройдуть», – так прокоментувала підписання закону директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська.

попередня статтяЕксперт розповів, чим нестрашний дефолт
наступна статтяЩо можуть інформаційні війська України. Перший продукт

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я