додому Топ Новини Порошенко і Кабмін вийшли на стежку війни з благодійниками

Порошенко і Кабмін вийшли на стежку війни з благодійниками

194

Київ. 11 березня 2015 року (Контракты.ua, Олена ШРАМКО). Вчора пізно ввечері президент підписав закон № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», згідно з яким звільнено від оподаткування благодійну допомогу вимушеним переселенцям. Саме проти цього закону виступила спільнота благодійників – навіть було направлено листа президенту з проханням накласти вето на цей закон.

Український форум благодійників намагався зупинити законопроект як такий, що дозволяє уряду в ручному режимі оподатковувати благодійну допомогу внутрішньо переміщеним особам. «Законопроект №2213 був написаний і внесений на голосування ВРУ без погодження із благодійними організаціями, їх об’єднаннями та іншими благодійниками, яких документ безпосередньо стосується. Саме тому в законопроекті з’явилася норма, яка нівелює всі зусилля сектору благодійності з адвокації звільнення від податку на дохід фізичних осіб адресної допомоги переміщеним особам.

Йдеться про пункт 165.1 статті 165, який у законопроекті №2213 пропонується доповнити підпунктом 165.1.56 такого змісту: “165.1.56. сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь…» Це означає: якщо Ви підпишете законопроект №2213, то уряд в ручному режимі визначатиме, кого звільняти від оподаткування, а кого ні.

Як представники громадянського суспільства, ми вважаємо і зміст законопроекту №2213, і спосіб його підготовки та ухвалення антидемократичними і такими, що наслідують методи роботи попередньої влади», – таке звернення направили президенту благодійники.

Але попри все заперечення, закон був підписаний. Але активісти не здаються і будуть виборювати рівні права для всіх. «Ніякі законодавчо закріплені “схемки” і “договорняки” не пройдуть», – так прокоментувала підписання закону директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я