додому Поточні новини Порівняння середньої заробітної плати в Україні і країнах Африки

Порівняння середньої заробітної плати в Україні і країнах Африки

41

Київ. 27 листопада 2016 року (vsesvity.blogspot.com, Олексій ПІВТОРАК). У 2015 році середня заробітна плата в Ґані була 331,6 дол, тоді як в Україні – 203,9 дол. В той же час, твердження, що всі африканські країни випередили Україну по рівню середньої заробітної плати, не відповідає дійсності.

Останнім часом риторика вітчизняних політиків концентрується довкола теми рівня життя населення в Україні, його доходів та розміру оплати праці. Лише з вересня по середину листопада FactCheck проаналізував понад 25 заяв. В 14 з них політики маніпулювали статистичними даними, перебріхували реальні факти. Наприклад:
– нардеп Юрій Бойко знехтував розрахунками інфляції, рівня безробіття, розрахунків мінімальної пенсії, щоб довести, що в Україні катастрофічне падіння рівня життя;
– Юлія Тимошенко, щоб показати як погіршилося життя в Україні, перебільшила рівень падіння в доларовому еквіваленті соціальних витрат і зарплат.

Інформацію про заробітні плати по країнах світу моніторить Міжнародна організація праці. Однак, останнім часом, в поле зору її аналітиків потрапляють дані про мінімальні заробітні плати. Обчислення показника середньої зарплати закінчуються 2013 роком.

Інший Інформаційний аналітичний ресурс – портал Numbeo – наводить дані про заробітну плату в 18 із 57 африканських країн.

afrika
Графік 1. Середня місячна заробітна плата в країнах Африки і Україні на початок 2016 року, долл США

Середньостатистична заробітна плата у досліджених країнах Африки становить 529,4 дол на місяць. В Україні, за їх оцінками, громадянам платять в середньому 203,9 дол / міс. За рівнем оплати праці Україна може поміститися серед таких країн Африки, як Нігер та Ефіопія, які посідають 15-16 місця на континенті. У Гані ж середня зарплата в 2015 році, за даними Numbeo, становила 331,6 дол.
Опубліковано на FactCheck

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я