додому Поточні новини Олександр СОЛОНТАЙ: Закон про місцеві вибори може повністю зупинити децентралізацію

Олександр СОЛОНТАЙ: Закон про місцеві вибори може повністю зупинити децентралізацію

519

Київ. 16 липня 2015 року (ПолітКом, Олександр СОЛОНТАЙ). Законом про місцеві вибори Верховна Рада зрадила децентралізацію. Відновлено партійну диктатуру над місцевою владою. Централізація зверху донизу в повній красі.

Це ніж в спину громадянському суспільству. Від самоврядування відрізали ГО, волонтерів, ОСББ, ОСНи, молодіжні організації, кооперативи, спілки, товариства тощо. А для того, щоб всіх надійно закріпачити, відновлено імперативний мандат. Тепер партії можуть відкликати обраного мера, чи замінити після виборів обраного депутата на іншого.

Політики, які утворили коаліцію, так захопилися ідеєю розділити владу між 5 політичними партіями, що голосували за закон «всліпу». Тексту закону не існує досі, а правки прозвучали тільки усно. Текст не бачив жоден мер, жоден місцевий депутат, навіть жоден член ЦВК. Але з озвученого стало зрозуміло, що в закон-2015 потрапило все найгірше з законів про місцеві вибори 2006 та 2010 років, що було потрібно владі та партіям, але суперечить ідеї створення дієвого та ефективного самоврядування.

Такий закон – це настільки велика помилка, що вона може повністю зупинити децентралізацію!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я