додому Поточні новини Олександр КЛИМЕНКО: Нова позиція України у рейтингу Doing Business – не межа...

Олександр КЛИМЕНКО: Нова позиція України у рейтингу Doing Business – не межа її потенціалу

141

2Київ. 30 жовтня 2013 (УНН). Міністр доходів і зборів Олександр Клименко в інтерв’ю газеті “Урядовий кур’єр” наголосив, що відзначення Світовим банком України як держави, що досягла найбільших результатів у поліпшенні регуляторного середовища серед усіх країн у 2012—2013 роках, — висока оцінка системної роботи усього уряду, але це “не межа нашого потенціалу”, повідомляє УНН.

Як зазначив міністр, глобальна конкуренція за інвестора зростає і цього року у світі було реалізовано на 18% більше регуляторних реформ, ніж торік.

“Отже, Україна має докладати ще більше зусиль для поліпшення бізнес-клімату та підвищення інвестиційної активності. Міндоходів системно працює над спрощенням процедур для сплати податків та виконання митних формальностей. Зменшення документації, скорочення звітності, розвиток електронних сервісів — усе це дає змогу економити ресурси та час”, – зазначив очільник Міністерства.

“Міжнародні експерти дуже уважно ставляться саме до показника витрати часу на податкові формальності. Приємно, що фахівці Світового банку взяли до уваги спрощення декларацій для сплати ПДВ та єдиного соцвнеску, а також вдосконалення системи електронного звітування. Кількість часу, що витрачає платник на виконання податкових зобов’язань, скоротилася на 101 годину — до 390 годин на рік. Також пришвидшилося здійснення зовнішньоторговельних операцій: для імпорту товарів — з 33 до 28 днів, експорту — з 30 до 29 днів. Така оцінка ситуації станом на червень 2013 року. Нині ці показники навіть менші і продовжуватимуть зменшуватися”, – додав О.Клименко.

За його словами, зменшення цього показника може бути досягнено за рахунок реалізації комплексного плану заходів із дерегуляції бізнесу.

“Нещодавно Верховна Рада підтримала кілька пропозицій Міндоходів, що полегшують умови ведення бізнесу в Україні. Свідоцтво платника ПДВ уже з початку наступного року не потрібно буде отримувати, достатньо буде лише виписки з відкритого реєстру. Підприємець, який не сплачує ПДВ, отримає право бути платником єдиного податку відразу після реєстрації. Обов’язок платника повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних буде скасовано. Банки повідомлятимуть органи доходів і зборів про відкриття рахунків платників протягом одного дня, а не трьох, як зараз. Переконаний, при синергії скорочення часу на реєстрацію бізнесу та його ведення Україна у майбутньому отримає позитивний тренд збільшення підприємницької активності. І завдання міністерства — забезпечити цю синергію”, – підкреслив міністр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я