Вода продовжує прибувати і дійшла вже майже до Гостомеля.
Село Демидів на березі Київського моря майже повністю затоплено і вода ще прибуває, про це пише голова ГО «Рада з урбаністики Києва» та волонтер Віталій Селик. Ще кілька сіл під загрозою опинитися під водою через руйнування шлюзів у гирлі річки Ірпінь.
![](https://politcom.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/8EA0ECF2-FC6A-47E4-AE49-169ACA662F42.jpeg)
Це сталося 26 лютого, коли, за словами Селика, окупанти підірвали дамбу, яка також виконувала функції автомобільного моста у місці впадіння річки Ірпінь у Дніпро.
«Багато століть річки сходилися в одному рівні, але під час будівництва Київського водосховища у 1960-х роках, вода у Дніпрі піднялася. Щоб не затоплювати додаткову територію, було ухвалене рішення збудувати дамбу з насосами для перекачування води з Ірпеня в Дніпро», – пише він.
![](https://politcom.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1DE24E21-73F9-4476-8865-D5361C746C7E.jpeg)
GIS-аналітик Сергій Гапон витягнув з відкритих джерел супутникові знімки та підсвітив масштаби затоплення. За його словами, велика вода продовжує прибувати і дійшла вже майже до Гостомеля.
Розлив річки Ірпінь фактично є додатковим захистом рубежів Києва і значно звужує поле для сухопутних маневрів агресора.
Автор: Тарас КАЙДАН
Источник: Хмарачос