додому Поточні новини Обговорення Концепції нової системи місцевого самоврядування буде закінчено до 1 жовтня –...

Обговорення Концепції нової системи місцевого самоврядування буде закінчено до 1 жовтня – Вілкул

131

12Обговорення Концепції нової системи місцевого самоврядування буде закінчено до 1 жовтня.

Про це Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул повідомив на засіданні круглого столу на тему: «Проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: шляхи впровадження».

«Напередодні Вільнюського саміту ЄС, який відбудеться в листопаді, в Україні буде закінчено обговорення Концепції нової системи місцевого самоврядування (до 1 жовтня), яка побудована на основі Європейської Хартії. Мета Концепції – підвищення ефективності управління регіонами у відповідності з кращими світовими практиками. Це є важливою частиною євроінтеграції України», – заявив віце-прем’єр.

Вілкул зазначив, що мова йде не про «перекроювання» адміністративно-територіальних кордонів, а про перерозподіл повноважень на користь місцевих органів влади.

«Люди мають зрозуміти, що вони отримують завдяки змінам. Адже кінцева мета цих заходів – розвиток економіки, зростання заробітних плат, створення нових робочих місць, підвищення комфорту проживання та рівня соціального захисту. Проект Концепції має бути активно обговорений громадами», – сказав Вілкул.

На сьогодні вже відбулися засідання регіональних рад з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в усіх регіонах країни, пройшло майже 9 тисяч заходів (конференцій, круглих столів) з обговорення концепції у 490 районах (всього 502), у всіх містах обласного (178) та районного значення (280), а також в майже 9 тис. сільських та селищних рад (всього – 12 тис.).

Вілкул зазначив, що розвиток місцевого самоврядування включає в себе, зокрема, уніфікацію стратегій розвитку регіонів.

«Багато регіонів – одна країна. Всі стратегії розвитку – від найменшої громади до обласного рівня мають бути розроблені на основі єдиних стандартів. У цьому питанні Мінрегіон та Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню мають надавати регіонам методологічну підтримку, забезпечувати залучення експертів та створювати ефективні майданчики для комунікацій «влада – громада – експерти – бізнес», – сказав віце-прем’єр.

Він також зазначив, що необхідно підвищувати ефективність роботи органів влади шляхом дебюрократизації, введення системи Е-врядування, збільшення прозорості роботи влади.

«Важливо розвивати регіональне співробітництво та обмін досвідом як всередині України, так і між українськими та європейськими територіями. Цьому сприятиме співпраця з Асоціацією Європейських регіонів (АЄР) – найбільшим об’єднанням регіонів в ЄС. Навесні в Дніпропетровську відбулася перша в Україні конференція АЄР за участі близько 200 представників європейських регіонів. За результатами конференції було досягнуто домовленості про створення Координаційного центру з впровадження в Україні кращих європейських практик регіонального управління», – сказав Вілкул.

Також необхідно підвищити ефективність фінансування місцевих проектів розвитку, зокрема, за рахунок співфінансування за принципом «держава – територія – громада – міжнародні фінансові інституції – місцевий бізнес».

«Потрібно збільшити частку приватних інвестицій в проектах розвитку територій. Це європейська практика – робити це на основі державно-приватного партнерства», – сказав Вілкул.

Крім того, громади повинні залучати бізнес і недержавні громадські організації, які працюють на цих територіях, до розробки стратегій і вирішення актуальних проблем.

Віце-прем’єр вказав на важливість підвищення ефективності використання Державного фонду регіонального розвитку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я