додому Економіка НОВИНИ КАРАНТИНУ ВІД “РАНКОВОГО КУЛИКА”. 20 березня 2020.

НОВИНИ КАРАНТИНУ ВІД “РАНКОВОГО КУЛИКА”. 20 березня 2020.

51

1) ПОЛІЦІЯ ПОЧИНАЄ ШТРАФУВАТИ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ КАРАНТИНУ. Лише за останню добу правоохоронці склали 270 адмінпротоколів про порушення правил щодо карантину людей. Найбільше порушень виявлено на Донеччині. Там поліцейські склали 58 адмінпротоколів (24tv.ua). Інфографіка знизу.

2) ⚡МОЗ ПОВІДОМЛЯЄ:

В Україні підтверджено 21 випадок COVID-19

Станом на 20:00 19 березня за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано всього 17 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1), Івано-Франківська (1) області та м. Київ (2).

За результатами досліджень регіональних лабораторій виявлено:

Дніпропетровська – 2;

Житомирська – 1;

Також один випадок підтверджено у м. Київ

Ще один летальний випадок в Івано-Франківську (жінка померла за добу після госпіталізації)

3) З ЄГИПТУ МАСОВО ПОВЕРТАЮТЬ УКРАЇНЦІВ. З Єгипту в Україну уже повернулись майже 22 тисячі українців. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України у Facebook. “Майже 22 тисяч громадян України повернулися з Єгипту. Станом на 21:00 19 березня 19012 громадян України прилетіли з Шарм-ель-Шейху, 2736 – з Хургади”, – йдеться у повідомленні. А КАРАНТИН ВОНИ ПРОХОДЯТЬ?

4) ПІЛЬГИ ВІД КАРАНТИНУ. Депутати Верховної Ради ухвалили низку законодавчих актів на час проведення карантину. Серед прийнятих нововведень є наступні:• Можна буде піти у неоплачувану відпустку, яка не буде рахуватись у загальний строк.• Чиновникам перенесуть термін подачі електронних декларацій – з 1 квітня до 1 червня.• Роботодавці можуть доручити працівникам, у тому числі державним, працювати вдома.• Переселенцям не можуть скасувати довідку про взяття на облік чи припинити їхні соцвиплати, навіть якщо вони тривалий час відсутні.• За несвоєчасну оплату комунальних послуг не можна буде нараховувати штрафи, відключати ці послуги, виселяти з житла.• Лікарі та інші, хто зайнятий у боротьбі з вірусом, отримуватимуть додатково до двох зарплат. Також доплати передбачать для працівників, «які забезпечують життєдіяльність населення».• Виплати субсидій не можна зупинити, їх мають продовжити автоматично, а коло отримувачів – розширити.• Призупиняються виплати по іпотеці.• Карантин буде в офіційному переліку форс-мажорною ситуацією. Це може стати в нагоді бізнесу, адже часто у різного роду договорах прописується, що сторона не несе відповідальності за його невиконання, якщо причиною став форс-мажор.• Не каратимуть іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати чи продовжити термін перебування в Україні.• Кабмін буде контролювати ціни на ліки, товари медичного призначення та соціально значущі.• Безробітного реєструватимуть у перший же день після звернення і тоді ж призначатимуть допомогу по безробіттю.• Розмитнення необхідних ліків та медичного обладнання буде пільговим.• Держтендери, необхідні для протидії Covid-19, вивели з-під процедури публічних закупівель для їхньої оперативності. Також для них передбачена можливість стовідсоткового авансу.• Скасовуються планові перевірки у сфері господарської діяльності («Судово-юридична газета»)

5) РОСТЕ ЦІНА НА ЦИБУЛЮ І ЧАСНИК. Карантин призвів до істотного подорожчання продуктів, які в народі називають “противірусними”. За кілька днів цибуля виросла в ціні у два рази – з 6 до 12 гривень. Запаси цибулі підходять до кінця, через те, що до початку 2020 року Україна активно експортувала в країни Близького Сходу, Румунію і Молдову.

Різко підскочила й гуртова ціна на часник – ще тиждень тому він коштував від 45 гривень за кілограм, а зараз вже 50-60 гривень. Дорожчають і інші противірусні продукти – мед, настоянка прополісу і настоянка воскової молі (ЩО ВОНО ТАКЕ?). Зараз гуртова ціна меду тримається на рівні 25 гривень за кілограм, але експерти прогнозують підвищення ціни, через те, що на ринку почався ажіотаж. Один грам прополісу вже подорожчав у два рази й тепер за нього просять від 8 гривень.

Вартість інших овочів поки що суттєво не змінилася. Але це тимчасово. Запаси зменшуються, а привезти з Білорусі зараз немає можливості (РБК-Україна).

6) ОЧІКУЄТЬСЯ ДЕФІЦИТ ІНОЗЕМНОГО АЛКОГОЛЮ. У Європі через карантин закрилося безліч заводів, в тому числі по виробництву продуктів харчування та алкогольних напоїв. Також на кордонах з Україною утворилися черги з вантажних автомобілів у зв’язку з ретельним санітарним оглядом водіїв. Дані фактори можуть привести до затримки поставок продуктів харчування і спиртних напоїв на український ринок.

Представик Bayadera Group заявив, що “під загрозою – весь алкоголь з Італії. Основна маса італійських постачальників закрила свої підприємства на карантин і практично повністю припинила поставки”.

Загалом запасів іноземної алкоголю у імпортерів і мереж вистачить на 30-60 днів. 

7) РОСТЕ ЕКСПОРТ ЗЕРНОВИХ З УКРАЇНИ. Експерти прогнозують дефіцити на продовольчому ринку. Проте ДФС фіксує зростання експорту зернових. Станом на 18 березня 2020 року він склав понад 43,6 млн тонн, що на 8,6 млн тонн (або на 24,6%) вище за показник минулого року (35 млн тонн ). 

8) УКРАЇНА КУПУЄ СВИНИНУ В РОСІЇ. Україна в лютому стала основним покупцем свинини з РФ, випливає з моніторингу Центру агроаналітики російського Мінсільгоспу. За місяць в Україну було поставлено свинини на $ 4,5 млн. У натуральному вираженні експорт з РФ зріс до 2,7 тис. тонн проти 1,7 тис. тонн роком раніше (http://hubs.ua). На початку березня у всіх типах господарств України нараховувалось 5,7 млн голів свиней. Це на 5,4% менше, ніж у такий же час минулого року, коли в країні утримувалось близько 6 млн свиней, повідомляє latifundist.com з посиланням на Державну службу статистики.

9) ВВЕДЕНО НОВЕ СПЕЦМИТО НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ТА ВУГІЛЛЯ З РФ. Кабінет міністрів прийняв рішення про введення спеціального мита для російських електроенергії і вугілля, крім антрациту. «Пропонується ввести спеціальне мито на окремі товари походженням з РФ, які ввозяться на митну територію України, – для електричної енергії згідно з кодами і всіх типів вугілля, крім антрациту та вугілля, що коксується – в розмірі 65% з 1 квітня 2020 року», – сказав Петрашко .

1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ і Кабмін в жовтні 2019 встановив 2% мито на імпорт електроенергії з Росії.

Прогнозні баланси державного Укренерго на 21-29 березня 2020 року свідчать, що Україна у цей період не імпортуватиме електроенергію з Росії, Білорусі та Молдови.

10) СПИРТ ЗАЛИШИТЬСЯ В УКРАЇНІ. ДП «Укрспирт» тимчасово призупинило відвантаження спирту на експорт у зв’язку з підвищеним попитом в Україні., експорт відновлять після того, як повністю буде забезпечено внутрішній ринок України. «Ми прийняли державницьку позицію — у першу чергу, подбати про українців. Спочатку потрібно повністю забезпечити ринок України. Неприпустимою вважаємо ситуацію, коли б до нас звернулися медичні заклади з проханням продати спирт, а в нас його не було. Тож, дбаємо про потреби нашої медичної сфери», – заявив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

11) ЗАБОРОНА ПРОДАЖІ НАЛУ ДОЛАРА. Одним з перших про заборону на продаж готівкового долара заявив Альфа-Банк. Слідом ще 17 березня таке рішення прийняли і в Укрексімбанку, а 18 березня їх список поповнив один з найбільших банків – “ПриватБанк”.

12) РОБОТОДАВЦІВ, ЯКІ НЕЗАКОННО ЗВІЛЬНЯЮТЬ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ, КАРАТИМУТЬ ШТРАФАМИ АБО Ж ВИПРАВНИМИ РОБОТАМИ. У разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися до поліції. Правоохоронці мають оперативно реагуватиме на порушення трудового законодавства. Про це сказав заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе, пише МВС.

Цуцкірідзе зауважив, що незаконне звільнення підпадає під статтю 172 Кримінального кодексу про грубе порушення законодавства про працю.

Недобросовісним роботодавцям загрожує:• штраф від 2 тисяч до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 34 – 51 тисяча гривень;• позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;• виправні роботи до двох років (24tv.ua).

13) ЗА КОМУНАЛКУ МОЖНА БУДЕ НЕ ПЛАТИТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ? Міністерство соціальної політики і Міністерство економіки повинні прорахувати суму коштів і вибрати категорії громадян (або можливо це будуть всі без винятку) для відшкодування частини комунальних платежів на час введеного карантину.

Таке доручення під час засідання уряду дав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

14) ЗА ІПОТЕКУ ПЛАТИТИ НА КАРАНТИНІ ТАКОЖ НЕ ПОТРІБНО. Кабінету Міністрів доручено протягом двох днів розробити нормативно-правові акти, якими буде врегульовано недопущення стягнення іпотеки на період карантину. Сьогодні мають презентувати.

📌Відділ моніторингу Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я