додому ПОЛІТИКА НМПУ закликає Авакова перевірити законність діяльності свого підлеглого на Херсонщині

НМПУ закликає Авакова перевірити законність діяльності свого підлеглого на Херсонщині

492
Ілля КІВА

Херсон. 04 серпня 2015 року (Незалежна Медіа Профспілка України). Член Херсонського осередку Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) Ігор Трубаєв повідомив про погрози з боку міліції. Заступник начальника УМВС Херсонської області Ілля Ківа у повідомленнях журналісту погрожує посприяти його відправленню на фронт, якщо той продовжуватиме задавати питання.

У соціальній мережі Facebook заступник начальника УМВС Херсонської області Ілля Ківа розмістив допис про візит на лінію розмежування Херсонщини з окупованим Кримом. У коментарях журналіст Ігор Трубаєв задав питання: «Так а рейд чим закінчиться? Справи до суду будуть передаватись?» Проте, у відповідь він почув тези про те, що нібито не має права задавати питання міліціонеру й може бути відправлений до армії.

«Вже на третій день перебування на посаді в нашій області Ілля Ківа побив водія вантажівки, пізніше він також силовими методами вплинув на одного спортсмена та забрав документи. Потім він почав без жодних підстав зачиняти кафе в місті, перевіряти в усіх документи тощо. Крім того, деякі його дії більше схожі на піар-акції деяких депутатів та нагнітання паніки в населення», – розповів журналіст. На його думку, стиль роботи міліціонера порушує усі можливі норми та закони.

За словами Ігоря Трубаєва, погрози він отримує в соціальних мережах, проте це дає підставу хвилюватися за здоров’я та безпеку в реальному житті. «Така реакція працівника міліції на звичайне запитання від журналіста є просто неадекватною. Імовірно, таким чином Ківа демонструє образу та бажання помститися за те, що на нашому сайті ми розміщуємо критичні матеріали про нього. Крім того, виходячи з тієї інформації, яку надають полтавські правозахисники, у мене є привід переживати, що погрози з віртуального світу можуть втілитись у реальні дії», – наголошує Трубаєв.

Як зазначає голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов, така поведінка міліціонера є некоректною та неприйнятною. «Погрози відправити людину на фронт від службової особи більше схоже на зведення рахунків через особисті мотиви. Крім того, такий підхід перетворює саму ідею служби з почесного обов’язку на покарання на зразок тюрми. Наша профспілка закликає чиновників та службовців дотримуватись законодавства та бути більш відкритими й публічними шляхом розбудови адекватного діалогу з журналістами», – наголошує Луканов.

Раніше своє незадоволення незаконною та непрофесійною діяльністю висловлювали журналісти та громадські активісти Полтавщини та Донеччини.

Незалежна медіа-профспілка України звертається до Міністра МВС Арсена Авакова з вимогою перевірити діяльність заступника начальника УМВС Херсонської області Іллі Ківи та ретельніше стежити за діяльністю представників МВС в усіх регіонах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я