додому Поточні новини НБУ отримав виключне право на виготовлення бланків

НБУ отримав виключне право на виготовлення бланків

140

11Виробництво бланків та документів здійснюватиметься лише державними підприємствами, що входять до сфери управління Національного банку України. Про це йдеться у Законі України № 399-VII від 4 липня 2013 року, опублікованому у “Голосі України” 29 липня.

Частину восьму статті 164 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18-22, ст. 144) після слів “на державних підприємствах” доповнити словами “що входять до сфери управління Національного банку України”, — йдеться у Законі.

Згідно з документом, НБУ отримує право на виготовлення бланків для оформлення результатів надання адмінпослуг, документів, що засвідчують особу і громадянство України, акцизних марок та бланків цінних паперів, а також інших документів, які передбачають використання спеціальних елементів захисту.

Придбані юридичними особами бланки не матимуть терміну дії.

Крім того, Законом встановлюється, що закупівля бланків здійснюватиметься виключно в установах, що входять до сфери управління НБУ.

За словами голови НБУ Ігоря Соркіна, метою прийняття закону є забезпечення контролю держави за виготовленням, ціноутворенням та обігом документів суворої звітності, що значно зменшить їх вартість і збільшить доходи до державного бюджету.

Раніше найбільша частка виготовлених бланків припадала на приватні підприємства і становила майже один мільйон закордонних паспортів, а також водійські посвідчення, свідоцтва, сертифікати, ліцензії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я