додому Стратегія НАРОДЖЕННЯ НОВОЇ ЕЛІТИ

НАРОДЖЕННЯ НОВОЇ ЕЛІТИ

209

Україна підійшла до важливого моменту, який можна охаректиризувати як “народження нової еліти”. Епохальність моменту в тому, що старі способи появи та оформлення еліт не відповідають вимогам часу. Виглядає так, що ми приречені зробити щось принципово нове.

Людство за свою історію народжувало багато варіантів еліт:

– Еліти теократичного типу (релігії, священики, духовність, відбір через ініціації)

– Еліти аристократичного типу (родова спадковість елітарності, ордени, гідність, стратифікація суспільства)

– Еліти родового типу (ради старійшин, вікова мудрість, аксакали)

– Еліти демократичного типу (виборність лідерів, відкритість, репутація)

Унікальність моменту в тому, що ми можемо народити еліту, котра водночас буде і планетарною і українською, поліверсальною і унікальною. Фактично це має бути цивілізаційна еліта, котра візьме все найкраще від усіх чотирьох попередніх типів еліт, що існують в світі, і зможе запропонувати середовище для їх взаємоіснування, а також залишить місце для інакшого.

Щоб ця еліта мала ознаки стратегічності, вона має спиратися не на догми з минулого чи мрії про майбутнє, а на природні поля/стани живого Людства та Українського Народу як живого органу Людства. В нас є можливість народити всенародну еліту, з залученням в той чи іншій якості кожного, подолавши тим самим саму “елітарність”, як елемент розділеності між народом та елітами, які він породив.

Цивілізаційна еліта має потенціал до прояву в планетарних масштабах, бо може бути цікава іншим Народам. Нове Міжнароддя, засноване на любові між Народами, а не на вигоді та дрібних інтересах як зараз.

З одного боку визрівання еліт в Україні є процес всенародний та хаотичнобурхливий, з іншого завжди є якась конкретна дія, що запускає весь процес організаційно. Це як визрівша жіноча яйцеклітина та активний і дієвий чоловічий сперматозоїд, що включає перехід та оформлення в нову якість.

Ми знаємо в Україні кілька груп, котрі за власним покликанням намагалися займатися пошуком та навчання еліт одного з типів. Від того чи зможуть ці групи домовитися зараз між собою і разом створити того сперматозоїда, що запустить весь процес і розчиниться в майбутньому тілі Українства, залежить дуже багато.

Як мінімум яким і коли буде завершення нинішньої війни та як буде влаштований післявоєнний світ.

Автор: Олександр ДУДКА-БУЛИГА

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я