додому Поточні новини Народні депутати підготували новий законопроект про нотаріат

Народні депутати підготували новий законопроект про нотаріат

144

15Законопроект про нотаріат № 2627 підготували народні депутати Ірина Бережна та Ірина Горіна. Нова редакція закону про нотаріат була підготована із метою вдосконалення законодавчого забезпечення нотаріальної діяльності, запобігання «монополізації» у цій сфері, врегулювання питань самоврядування нотаріусів.

Як вказують автори документу, нова редакція закону змінює структуру чинного закону, його концепцію, ліквідує й додає більше 30-ти нових статей, змінює та доповнює більше 60% статей.

Автори проекту наголошують, що наразі потрібно закріпити статус нотаріуса як публічної офіційної особи і професіонала в галузі права, ввести новий прозорий порядок підготовки осіб до нотаріальної діяльності та їх допуску до цієї діяльності, який відповідатиме вимогам ст. 43 Конституції України і міжнародно-правовим актам з прав людини та забезпечуватиме реальну можливість реалізації цього права громадянами України незалежно від їх майнового статусу.

Новий законопроект, зокрема, зміцнює гарантії нотаріальної діяльності, визначає поняття і зміст самофінансування цієї діяльності.

У проекті сформульовано нові положення про:  самоврядування нотаріусів, кадровий резерв нотаріусів, Єдиний реєстр нотаріусів, квоти нотаріусів,  присягу нотаріуса, виконуючого обов’язки нотаріуса, організацію нотаріальної діяльності, допуск до нотаріальної діяльності, заміщення нотаріуса, поновлення нотаріальної діяльності, заміну нотаріального округу, нотаріальну дію.

Наслідком прийняття закону, на думку авторів, має стати системне врегулювання на законодавчому рівні правовідносин: держава – нотаріус; особа (фізична, юридична) – нотаріус; нотаріус – органи самоврядування нотаріусів, а також правове забезпечення організаційних умов для приєднання України до Міжнародного союзу латинського нотаріату та розвитку міжнародної співпраці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я