додому ПОЛІТИКА Мустафа ДЖЕМІЛЄВ: Право на самовизначення в Криму мають тільки корінні народи –

Мустафа ДЖЕМІЛЄВ: Право на самовизначення в Криму мають тільки корінні народи –

73

2Київ. 1 квітня 2014 (Укрінформ). Народний депутат України Мустафа Джемілєв, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, заявив, що референдум про статус Криму був проведений незаконно, а право на самовизначення в Криму мають лише корінні народи. Про це йдеться у доповіді лідера кримськотатарського народу, текст якого має Укрінформ.

“Немає сенсу говорити про незаконність і абсурдність “референдуму” на окупованій території без доступу міжнародних спостерігачів. Абсурдно взагалі вирішувати питання про належність того чи іншого регіону, області або селища до якоїсь держави на основі місцевого референдуму”, – заявив Джемілєв.

На його думку, при бажанні у Криму можна було знайти кілька селищ, які захотіли б приєднатися до більш благополучних в економічному плані держав, наприклад, до США, сусідньої Туреччини, Швейцарії або Японії.

Не менш абсурдним Джемілєв вважає і твердження окупаційної влади, що за допомогою “референдуму” вони хотіли виявити волевиявлення “кримського народу” і задовольнити його право на самовизначення відповідно до міжнародних норм, бо “немає такого “кримського народу” і право на самовизначення належить тільки корінним народам”.

Він нагадав, що корінний народ Криму – кримські татари – бойкотували референдум: “Встановлено, що лише близько 0,5% кримських татар взяли участь у референдумі, і не факт, що вони проголосували за приєднання до Росії”.

Загальна участь жителів Криму, які взяли участь у “референдумі”, за словами Джемілєа, становила лише 32,4%, а не 82%, як стверджує окупаційна влада.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня у Нью-Йорку за ініціативи України і Литви відбулося засідання Ради Безпеки ООН, на якому з доповіддю про ситуацію в Криму виступив народний депутат України Мустафа Джемілєв.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я