Домой Политика Мустафа ДЖЕМІЛЄВ: Право на самовизначення в Криму мають тільки корінні народи —

Мустафа ДЖЕМІЛЄВ: Право на самовизначення в Криму мають тільки корінні народи —

73

2Київ. 1 квітня 2014 (Укрінформ). Народний депутат України Мустафа Джемілєв, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, заявив, що референдум про статус Криму був проведений незаконно, а право на самовизначення в Криму мають лише корінні народи. Про це йдеться у доповіді лідера кримськотатарського народу, текст якого має Укрінформ.

«Немає сенсу говорити про незаконність і абсурдність «референдуму» на окупованій території без доступу міжнародних спостерігачів. Абсурдно взагалі вирішувати питання про належність того чи іншого регіону, області або селища до якоїсь держави на основі місцевого референдуму», — заявив Джемілєв.

На його думку, при бажанні у Криму можна було знайти кілька селищ, які захотіли б приєднатися до більш благополучних в економічному плані держав, наприклад, до США, сусідньої Туреччини, Швейцарії або Японії.

Не менш абсурдним Джемілєв вважає і твердження окупаційної влади, що за допомогою «референдуму» вони хотіли виявити волевиявлення «кримського народу» і задовольнити його право на самовизначення відповідно до міжнародних норм, бо «немає такого «кримського народу» і право на самовизначення належить тільки корінним народам».

-ads-

Він нагадав, що корінний народ Криму — кримські татари — бойкотували референдум: «Встановлено, що лише близько 0,5% кримських татар взяли участь у референдумі, і не факт, що вони проголосували за приєднання до Росії».

Загальна участь жителів Криму, які взяли участь у «референдумі», за словами Джемілєа, становила лише 32,4%, а не 82%, як стверджує окупаційна влада.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня у Нью-Йорку за ініціативи України і Литви відбулося засідання Ради Безпеки ООН, на якому з доповіддю про ситуацію в Криму виступив народний депутат України Мустафа Джемілєв.

 

Предыдущая статьяНа Грушевского разобрали часть баррикад
Следующая статьяРада зобов’язала МВС і СБУ зібрати зброю але «Правий сектор» не збирається роззброюватися

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь