додому Поточні новини Міністр юстиції підписав і подав до суду позов про заборону діяльності КПУ

Міністр юстиції підписав і подав до суду позов про заборону діяльності КПУ

77

7Київ. 9 липня 2014 (УНІАН). Міністр юстиції України Павло Петренко підписав і подав до суду позов про заборону діяльності в Україні Комуністичної партії. Про це міністр повідомив під час брифінгу в Києві.

Петренко зазначив, що за результатами аналізу величезної кількості доказової бази, яка була надана правоохоронним органами Мін`юсту стосовно протизаконних дій з боку КПУ, “мною сьогодні було прийнято рішення підписано і подано позов про ліквідацію Комуністичної партії України”.

Петренко зазначив, що позов поданий до Окружного адміністративного суду Києва і сьогодні вже зареєстрований.

“Та доказова база, яка нами була отримана, складає близько 129 аркушів письмових доказів, відеоматеріалів, долучена до цього позову”, – сказав міністр і додав, що Мін`юст розпочав судовий процес щодо заборони КПУ і на підставі закону про політичні партії у зв`язку із порушенням цією політичною силою низки положень закону.

Він пояснив, що йдеться про порушення положень закону в частині антиконституційної діяльності, підтримки сепаратистів і терористів на сході України, підтримки представниками і керівництвом КПУ військової агресії і захоплення Криму Росією, заклики до порушення територіальної цілісності і зміни конституційного ладу в Україні, організації і підтримка, у тому числі і зброєю, терористичних організацій на сході країни, підтримка псевдореферендумів так званих “ДНР” і “ЛНР” у Донецькій і Луганській областях, активна участь як керівників, так і представників партії у військових діях проти українських збройних сил на території цих областей.

“Усі ці факти були зафіксовані СБУ, органами прокуратури в рамках цілої низки кримінальних справ, які порушені і розслідуються по таким статтям як порушення територіальної цілісності, конституційного ладу в Україні, терористична діяльність, сепаратистські злочини”, – сказав міністр і додав, що уся ця доказова база долучена до позову і позов має бути розглянутий Окружним адміністративним судом міста Києва.

Петренко також висловив переконання, що з такою доказовою базою позиція міністерства є дуже сильною юридично і КПУ має бути ліквідована.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я