додому Поточні новини Микола АЗАРОВ: Україна домовилася з Митним союзом про надання статусу спостерігача у...

Микола АЗАРОВ: Україна домовилася з Митним союзом про надання статусу спостерігача у цій організації

187

4Україна домовилася з Митним союзом про надання статусу спостерігача у цій організації.

Про це повідомив 23 квітня Прем`єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з журналістами іноземних ЗМІ.

«На мій погляд, вже рішення ухвалене, і йдеться про технічні формулювання», – сказав М.Азаров. Він додав, що відбулися зустрічі з представниками Казахстану і Білорусі, і зараз триває відпрацювання технічних моментів.

Зараз триває відпрацювання, ми створили в уряді робочу групу з підготовки документів, які мають бути підписані президентами. Ми домовилися, і зараз завершуються технічні переговори щодо формулювань. Ми будемо спостерігачами у Митному союзі, ми матимемо представництво при Євразійській економічній комісії, відповідно, керівник представництва матиме можливість брати участь у засіданні колегії Євразійського союзу, брати участь у підготовці документів, але він не матиме права голосу», – сказав М.Азаров.

Також М.Азаров заявив, що наприкінці травня планується на зустрічі президентів підписання документів про статус України як спостерігача в Митному союзі.

У свою чергу, як заявив у коментарі виданню «РИА Новости» заступник голови Мінекономрозвитку РФ Олексій Лихачов, остаточне рішення про наділення України статусом спостерігача у Євразійській економічній комісії (ЄЕК), яка є наднаціональним регулюючим органом Митного союзу, ще не прийнято, переговори тривають.

Дійсно, українська сторона підготувала та направила нам проект меморандуму про присвоєння статусу спостерігача при ЄЕК. У них є статус спостерігача при ЄврАзЕс, таким чином, вони запропонували нам розглянути можливість стати спостерігачем при ЄЕК. Цей документ ми дійсно отримали, і зараз йдуть переговори і в двосторонньому форматі, і сьогодні на засіданні ради ЄЕК обговорювалося це питання – про подальші зусилля з підготовки цього меморандуму. Але від цього питання вирішеним не є“, – сказав заступник міністра.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я