додому Поточні новини КСУ відмовився відкрити конституційне провадження у справі про дату виборів у проблемних...

КСУ відмовився відкрити конституційне провадження у справі про дату виборів у проблемних округах

132

3Конституційний Суд України відмовив у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів України щодо перевиборів в п’яти «проблемних округах».

Про це повідомляється на сайті Конституційного суду.

 В повідомленні наголошується, що 23 квітня на своєму засіданні Конституційний Суд України розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини четвертої статті 15, частини п`ятої статті 16, пункту 13 частини другої статті 30, частини другої статті 104 Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року № 4061-VI.

 В КС зауважують, що ухвалою Суду відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону «Про Конституційний Суд України» – непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні, конституційному зверненні.

Довідка. 5 листопада 2012 року Центральна виборча комісія ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати голосування на виборах народних депутатів України 28 жовтня у п’яти одномандатних округах – №94 (Обухів, Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №194 (Черкаси), №197 (Канів, Черкаська область) та №223 (Київ).

 6 листопада Верховна Рада ухвалила рішення, яким рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори у цих округах.

 29 грудня 2012 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 54 народних депутатів від Партії регіонів щодо вирішення питання, який орган ухвалюватиме рішення про дату проведення повторних виборів у цих п’яти округах – ЦВК або парламент.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я