додому Поточні новини Людмила Денісова: Виплата пенсій та інших державних соціальних допомог відбувається вчасно

Людмила Денісова: Виплата пенсій та інших державних соціальних допомог відбувається вчасно

53

9Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні, всі види державної соціальної допомоги, в тому числі й пенсії, не тільки збережені, а й не зменшені. Більш того, виплата пенсій та допомог малозабезпеченим сім’ям здійснюється вчасно і відповідно до графіка. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова, виступаючи на пленарному засіданні Парламенту у рамках «Години запитань до Уряду».

«На сьогодні вже профінансовано 65% пенсій від місячної потреби по всіх регіонах України. Зокрема, включно по 18 травня ми профінансували виплату пенсій через поштові відділення», – наголосила Міністр. Також вона зазначила, що перший транш державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми становить 3,3 млрд. грн. і був профінансований 8 травня. Станом на сьогодні виплати вже отримали 93% громадян, які звернулися до поштових відділень або банків.

«На жаль, фонди соціального страхування станом на 1 травня мають заборгованість у сумі 615 млн. грн. Ця заборгованість вже була і на 1 лютого, і на 1 березня цього року. Тому сьогодні ми розраховуємося з боргами за попередні періоди. При цьому впевнена, що виплати за травень будуть профінансовані вчасно», – сказала Міністр.
Водночас, зазначила вона, є окремі проблеми із фінансуванням санаторно-курортного лікування. «Але ми вважаємо, що необхідно в таких складних умовах насамперед заплатити страхові виплати, а потім потрошку віддавати за санаторно-курортне лікування, розуміючи, що там є і заробітна плата тих працівників, які забезпечують санаторно-курортне лікування», – зазначила Міністр.
Що стосується заборгованості із зарплат, то, за словами урядовця, на сьогодні вона зменшується (відносно 1 квітня вона зменшилася на 7,5% і становить на 12 травня 1 млрд. 41 млн. грн.). Зокрема, існує заборгованість по Чернігівській ОДА, а також 700 тис. грн. – по Києву, а точніше – по санаторію «Київ», який знаходиться на території Криму. «Як відомо, сьогодні здійснювати будь-які фінансові операції на окупованій території неможливо», – зауважила Людмила Денісова.
Міністр також поінформувала, що станом на 8 травня в Україні зареєстровано 471 тис. безробітних, з них 377 тис. громадян отримують допомогу по безробіттю. Максимальна допомога, яку можуть отримати ті, хто не працює, становить 4870 грн., мінімальна для незастрахованих осіб – 544 грн. «Тим, хто опинився без роботи, центри зайнятості населення можуть запропонувати майже 50 тисяч вакансій», – підсумувала Міністр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я