додому Топ Новини КУРИ ВЖЕ ПОВИЗДИХАЛИ… АБО НЕАНЕКДОТ ПРО ЗЕЛЕНІ “РЕФОРМИ”

КУРИ ВЖЕ ПОВИЗДИХАЛИ… АБО НЕАНЕКДОТ ПРО ЗЕЛЕНІ “РЕФОРМИ”

119

За часи пізньої “перебудови” в СРСР був такий відомий анекдот: Зустрічаються в одному з коридорів Кремля Горбачов і Рижков. 

Горбачов цікавиться: – Ну як у нас справи? Як сільське господарство? 

Рижков: – Михайле Сергійовичу, ви знаєте, кури дохнуть!

Горбачов: – Миколо Івановичу, є рішення у цій біди! Треба виготовити невеликі квадратні дощечки і прикріпити їх до кожної курячої клітки.

Проходить пара-трійка днів, вони знову зустрічаються. Горбачов йому:

– Ну, Коля, як справи?

Рижков: – Михайле Сергійовичу, кури продовжують мерти.

Горбачов: – Є рішення! У центрі у всіх квадратиків треба намалювати по червоному кружку.

Ще через два дні вони зустрічаються:

– Коля, ну як?

– На жаль, Михайло Сергійович, всі кури повиздихали.

– Шкода. А у мене ще було стільки чудовий ідей!

Власне цей народний “баян” цілком ілюструє сучасне “багатство” ідей зелених реформ.

Нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу зареєстрував законопроєкт №5805, яким пропонує заборонити продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів у приміщеннях торговельних організацій, які здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами для дітей та спортивними товарами – в супермаркетах. 

Документом пропонується внести норму, що продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння може здійснюватись виключно у спеціалізованих стаціонарних торгівельних точках (магазинах), де інші товари, крім перелічених, не продаються.

У пояснювальній записці йдеться, що мета законопроєкту –посилення охорони здоров’я та державне забезпечення сприянню здорового способу життя.

Видно, в уяві нардепа Кабмін вже впорався з бідністю та іншими нагальними соціальними проблемами і настав час розпочати нову “антиалкогольну” кампанію. Не дають Мазарашу спокою лаври Горбачова як тверезника №1 країни.

Проте, наш зелений нардеп і раніше відрізнявся своєрідним баченням пріоритетів у законотворчій роботі парламенту. У липні 2020 року Мазараш зареєстрував у Верховній Раді дискримінаційний законопроєкт «про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуальності та трансгендерності». Не дають вони йому спокою… Питання важливіше за судову реформу та енергонезалежність!

Чергові експерименти над терпінням людей ставить і НКРЕКП. В останньому інтерв’ю очільник цієї установи Валерій Тарасюк заявив, що «це великий самообман, коли ми вважаємо, що людина, яка сплачує за електроенергію менше, дійсно отримує від цього якусь користь». 

Не бачить чиновник користі для людей від низький цін і все тут. А ось користь від високих невмотивованих премій пан Тарасюк мабуть бачить. 

Як зазначається у звіті Рахункової палати, «при виплаті премії працівникам НКРЕКП порушувалися вимоги власного Положення про преміювання в частині належного та своєчасного оформлення подання для встановлення розміру премії. Як наслідок, 2,3 млн грн використано із порушенням зазначеного положення.

Крім того, у порушення вимог власних документів за відсутності належним чином зафіксованої та документально відображеної відповідно до визначених критеріїв оцінки особистого внеску Голови та членів НКРЕКП в загальний результат роботи здійснено преміювання цих осіб на суму 2,2 млн. Гривень”.

Народний депутат, перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР Олексій Кучеренко відверто закликає президента відправити у відставку голову НКРЕКП. “На дуже впливовій посаді перебуває незріла та не дуже адекватна особа. Цій особі та її колегам вже майже два роки постійно хтось заважає…

За цей час: повний провал в регулюванні енергоринку з явними ознаками корупційних маніпуляцій; повний провал регулювання в секторі теплопостачання – мільярдні збитки теплових компаній, чергове списання та реструктуризація боргів, скидання проблеми на місця як ознако повної неспроможності НКРЕКП”.

Нагадаю, що той же Тарасюк нещодавно заявив, що Уряду України доведеться зрівняти тариф на електроенергію для населення і промисловості. “У нас немає іншого майбутнього, окрім поступового вирівнювання тарифів для промисловості та населення”, – зазначив Тарасюк.

Наприкінці грудня 2020 року Кабмін скасував пільговий тариф на перші 100 кВт електроенергії в розмірі 0,9 грн/кВт-год, встановивши єдину ціну в розмірі 1,68 грн/кВт-год.

Підсумкові суми в квитанціях, включаючи плату за утримання житла, воду, електроенергію, газ, за рік зросли на 36,4%.

У червні в порівнянні з травнем подорожчав газ (на 0,7% в середньому), зросла плата за утримання будинків і прибудинкових територій (+1,0%).

Червневе подорожчання — не останнє в поточному році. З 1 липня, як відомо, зросли ціни на газ для домогосподарств, що користуються місячним тарифом. А в цілому ціни на блакитне паливо для українців можуть вирости до 13−15 гривень за кубометр.

Після останніх подорожчань газу, швидше за все переглянуть свої тарифи теплокомуненерго, тим більше, що в їх кошторисах вартість газу займає левову частку. Очікується, що на першому етапі гаряча вода і опалення можуть стати дорожче на 40%. В подальшому не виключені нові перегляди тарифів.

Крім того, з 1 серпня в Україні змінюються тарифи на електроенергію. Передбачається, що для тих, хто використовує понад 500 кВт на місяць, ставка буде максимальною — ймовірно, 3 грн / кВт-год. Реальна вартість електрики, за оцінками Міненерго, становить 2,6−4 гривні за кВт/год в залежності від регіону.

І це я не кажу вже про наслідки від вже схваленого законопроєкту 5600 та законопроєкт №5660 «Про примусове виконання рішень». У “Слуг” порахували, що заборгованість по невиконаним судовим рішенням досягла суми в 770 мільярдів гривень, тому “зелені” вирішили “накласти лапу” на цей “ринок”.

Народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк в ефірі «Громадського радіо» повідомив, що вУкраїні готують масштабні перевірки одержувачів соціальної допомоги. На офіційному сайті Мінсоцполітикивиставлено на громадське обговорення проєкт постанови Кабміну, яким прописується порядок таких перевірок. Втім,така ідея порушує законодавство і Конституцію. Інспектори ходитимуть по домівках українців, вивчаючи на практиці, як живуть ті, хто претендує на бюджетні гроші або вже їх отримує.

Уряд хоче до осені суттєво зменшити виплати субсидій, а платоспроможність українців перебуває на низькому рівні.Власне, епоха бідності у всій красі…

Окремо варто вказати на “квадратики” та “жовті кружальця” в законі про так звану “деолігархізацію” від “Слуг”. Практика вже підтвердила слова Юлії Тимошенко про те, що «справжня антиолігархічна боротьба – це працюючі антимонопольні структури, бо олігархи паразитують саме на монополіях.

А у нас навпаки – зараз антимонопольний комітет віддали в їхнє розпорядження. Нам потрібні рівні правила для всіх, але на сьогодні маємо фіктивні тендери. А ще потрібен потужний контроль і відповідальність за те, що робиться не так», – вважає Голова партії «Батьківщина».

А на останок варто згадати про “великий герб”. В мене лише одне питання, а чи потрібен він сьогодні? Не так… Чи потрібніший великий герб України сьогодні більше чим пакет антикризових законів, спрямованих на покриття збитків від можливого введення газогону “Північний потік – 2”? Питання риторичне. Воно не для цих хлопчиків та дівчаток зі значками нардепів, які все ще не виросли з КВНівської команди.

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я