додому Поточні новини КСУ: Вибори мера Києва і Київради мають проходити одночасно з черговими місцевими...

КСУ: Вибори мера Києва і Київради мають проходити одночасно з черговими місцевими виборами у жовтні 2015 року

139

7Вибори до місцевих рад, а також сільських, селищних і міських голів, обраних на позачергових виборах, відбудуться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад чи голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року.

Таке рішення 30 травня оприлюднив Конституційний Суд України.

КС розтлумачив подання 48 народних депутатів щодо роз’яснення положень частини 2 статті 136 та частини 3 статті 141 Конституції України, а також абзацу 1 частини 2 статті 14 Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради, АР Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів”.

Вибори до місцевих рад, обраних на позачергових виборах, мають відбуватися 31 жовтня 2015 року для уніфікації строків проведення усіх чергових виборів в Україні.

При цьому, як ідеться у рішенні КС, продовження або скорочення строків повноважень органів місцевого самоврядування, обраних на позачергових виборах, є тимчасовим заходом, спрямованим на реалізацію механізму одночасного проведення усіх чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що не перешкоджає реалізації конституційного права громадян брати участь в управлінні державними справами.

У рішенні КС зазначається, що у 2009 році суд давав роз’яснення, що обчислення строків повноважень представницьких органів здійснюється однаково, незалежно від того, на чергових чи позачергових виборах був обраний склад представництва органу чи посадової особи.

КС зауважив, що таке тлумачення положень ч. 1 і 2 ст. 141 Конституції він давав до набрання чинності законом № 2952. Після ж набрання цим законом чинності положення ч. 1 і 2 ст. 141 Конституції було викладено у новій редакції, яка визначає строк повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у п’ять років лише в разі їхнього обрання на чергових виборах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я