додому Поточні новини Київрада ухвалила звернення до Верховної Ради щодо призначення виборів депутатів столичної ради

Київрада ухвалила звернення до Верховної Ради щодо призначення виборів депутатів столичної ради

234

1119 серпня Київрада ухвалила звернення до Верховної Ради України, в якому просить розглянути питання про призначення виборів депутатів столичної міської ради та щодо визначення строку їх проведення.

Зокрема, у зверненні щодо виборів у Києві зазначено, що на сьогодні у місті діє Київська міська рада – повноважний орган місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Києва та забезпечує безперервне функціонування життєдіяльності міста (принцип безперервності влади), а повноваження Київського міського голови, відповідно до статей 42 та 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконує заступник міського голови – секретар Київради.

Далі нагадується, що Київрада VI скликання та її депутати набули своїх повноважень 3 червня 2008 р. (перша сесія) за результатами голосування і підсумками позачергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови 25 травня 2008 року.

Звертається увага, що Статтею 141 Конституції України передбачено, що строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п`ять років. Конституцією України та законами не встановлено порядок або процедуру припинення повноважень міської ради.

Проте частиною другою статті 83 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» передбачено, що місцева рада, обрана на позачергових виборах, здійснює свої повноваження до обрання нового складу ради на наступних чергових місцевих виборах у порядку, встановленому Конституцією та законами України”, – наголошується в зверненні депутатів Київради.

Також підкреслюється, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради, з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією, і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Далі зазначається, що відповідно до частини другої статті 14 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів приймається Верховною Радою України.

Також депутати столичної міськради нагадують про рішенням Конституційного Суду України від 29 травня 2013 року за конституційним поданням 48 народних депутатів України, яким надано офіційне тлумачення положень Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та встановлено, що усі чергові вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових або позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад чи голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року. Цією датою є 25 жовтня 2015 року.

Незважаючи на очевидність законодавчого врегулювання питань щодо легітимності Київської міської ради та щодо призначення виборів Київської міської ради, ці питання занадто політизуються деякими політичними силами. В інтересах територіальної громади міста Києва Київська міська рада звертається до Верховної Ради України з пропозицією розглянути питання призначення місцевих виборів у місті Києві та визначити строк їх проведення”, – говориться в прийнятому зверненні до ВРУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я