додому Поточні новини У вересні КПУ розпочне збір підписів за проведення референдуму щодо підтримки приєднання...

У вересні КПУ розпочне збір підписів за проведення референдуму щодо підтримки приєднання до Митного союзу

617

10На початку вересня КПУ розпочне збір підписів за проведення всеукраїнського референдуму, на який запропонує винести питання вступу до Митного союзу.

Про це 21 серпня на прес-конференції повідомив лідер КПУ Петро Симоненко.

На думку Симоненка, закон про референдум повинен працювати, і КПУ для цього провела вже достатній обсяг підготовчої роботи. Зокрема, 8 вересня у Києві планується проведення всеукраїнських зборів. “І вже з вересня ми офіційно переходимо до виконання першої процедури – проведення зборів та збору 3 млн підписів. Ми сподіваємось, що громадяни Уукраїни підтримають цю ініціативу”, – сказав Симоненко.

Симоненко переконання, що Україна не готова до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, оскільки тоді постраждає її економічний базис й економіці України буде завдано серйозного удару.

“Орієнтовно збір підписів ми повинні завершити 28-29 жовтня і віддати їх на перевірку до ЦВК. Після того, як ЦВК затвердить, що підписи зібрані, як того вимагає закон, протягом 50 днів повинен бути оголошений референдум і видається указ з цього приводу. Якщо ми зберемо 3 млн підписів, а ми поставили завдання зібрати 4 млн, то це буде сигналом для тих, хто збирається у Вільнюсі підписувати Угоду про асоціацію. Таким чином, за місяць до проведення саміту ми поставимо питання перед українськими можновладцями про відтермінування розгляду на саміті цього питання”, – сказав Симоненко.

Як свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва”, які 21 серпня були оприлюднені на прес-конференції в Києві, 41,7% громадян підтримують вступ України до Європейського Союзу, 31% – до Митного союзу Єдиного економічного простору Росії, Білорусі й Казахстану.

В Україні достатньо стабільно, з кінця 2011 року, переважають прихильники інтеграції до Європейського Союзу. У травні 2013 року 41,7% громадян обрали вступ до ЄС, 31% – до Митного Союзу. В свою чергу 13,5% українців вважають, що не потрібно приєднуватись ані до ЄС, ані до МС”, – зазначила директор Фонду Ірина Бекешкіна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я