додому Поточні новини Кабмін запропонував обмежити податкові перевірки підприємців

Кабмін запропонував обмежити податкові перевірки підприємців

176

3Уряд запропонував парламенту посилити відповідальність посадових осіб контролюючих органів за прийняття неправомірних рішень та обмежити їх втручання у діяльність підприємств.

Проект Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обмеження проведення контрольних заходів, подання уточнюючих розрахунків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів” № 2752 було розроблено Кабінетом Міністрів на виконання ініціативи Президента України щодо активізації розвитку реального сектору економіки.

Законопроектом пропонується посилити відповідальність посадових осіб контролюючих органів за прийняття неправомірних рішень, якими визначаються податкові (грошові) зобов`язання платникам податків,  наказів на проведення перевірок. На думку авторів проекту, це в подальшому дасть змогу значно зменшити кількість скарг та судових позовів платників податків про визнання  рішень контролюючих органів, у тому числі тих, якими визначаються податкові зобов`язання недійсними.

 Крім того, проектом пропонується заборонити проведення позапланових податкових перевірок за той період, за який вже проводилася планова податкова перевірка. Очікується, що ця норма унеможливить проведення безпідставних позапланових перевірок. Однак у проекті прописані підстави, на яких така позапланова перевірка все ж таки може бути проведена. Ними, зокрема, є: постанова (ухвала) суду, порушення кримінальної справи, притягнення посадовців контролюючих органів до відповідальності, за корупційні правопорушення або правопорушення у сфері службової діяльності, пов’язані з платником податків, щодо якого проводиться перевірка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я