додому Поточні новини Броніслав КОМОРОВСЬКИЙ: Польща не братиме участь у газових проектах РФ, що створюють...

Броніслав КОМОРОВСЬКИЙ: Польща не братиме участь у газових проектах РФ, що створюють загрозу інтересам України

138

5Президент Польщі Броніслав Коморовський запевнив Президента України Віктора Януковича, що польська влада не братиме участь у газових проектах Російської Федерації, що створюють загрозу інтересам України.

Про це повідомив міністр канцелярії Президента Польщі Яромір Соколовський з посиланням на розмову Глав держав у неділю, 7 квітня.

Президент Б.Коморовський запевнив Президента України, що польська сторона не вживатиме жодних кроків у газовій співпраці з Росією, які б створювали загрозу інтересам України”, – сказав Я.Соколовський.

Довідка. ”Газпром” запропонував Польщі повернутися до проекту ”Ямал-2”, від якого росіяни відмовилися у 1998 році, але побудувати замість нитки до Німеччини новий газопровід у напрямку Словаччини. За оцінками російського газового монополіста, таким чином до Польщі, Словаччини і Угорщини щороку можна буде додатково поставляти 15 млрд. кубометрів газу.

Представники польського уряду заявили, що Польща не зацікавлена у збільшенні поставок газу з РФ, вона намагається знайти інші джерела, щоб знизити свою залежність, але офіційно дасть відповідь після підготовки техніко-економічного обґрунтування цього проекту, яке має бути готовим через 6 місяців.

5 квітня голова польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не підтримає будівництво ще одного газопроводу в обхід України, розглянути можливість спорудження якого доручив ”Газпрому” Президент РФ Володимир Путін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я