додому Поточні новини Індекс інвестпривабливості України в I кварталі 2013 р. не змінився і склав...

Індекс інвестпривабливості України в I кварталі 2013 р. не змінився і склав 2,12

139

5Індекс інвестиційної привабливості України у першому кварталі 2013 р. залишився незмінним у порівнянні з показником кінця минулого року – 2,12 балів з п’яти можливих. Про це свідчать дані дослідження привабливості бізнес-клімату України, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

Стан інвестиційного клімату за думками 155 топ-менеджерів членських компаній ЄБА залишається стабільно несприятливим.

85% опитаних вважають, що жодних змін на краще не сталося, і це є найбільший показник відсутності позитивних змін за всю історію вимірювання індексу, з 2008 року.

На питання, які саме зміни відчули на собі представники бізнесу, респонденти відповіли наступним чином – 85% експертів вважають, що у першому кварталі 2013 практично не відбулося жодних позитивних змін – це найбільший показник відсутності позитивних змін за весь період вимірювання індексу.

4 експерти вважають позитивними зрушеннями зниження податку на прибуток в деяких секторах, в першу чергу, в IT секторі, відносну інвестиційну активність енергетичного сектору, а також невеликі зрушення в бік євроінтеграції та взаємовідносини з МВФ.

Серед інших позитивних тенденцій (кожна з них названа лише один раз) називають деякі законодавчі зміни, які, проте, нівелюються проблемами судової гілки влади, стабільність гривні, зміни у ліцензуванні продукції фармацевтичної промисловості, мораторій на продаж землі, здешевлення кредитних ресурсів, новий порядок реєстрації нерухомості.

У порівнянні з попередніми періодами, бізнесмени відмічають посилення тиску на бізнес, що пов’язаний з політичною ситуацією – корупцією, неможливістю отримати гідний захист в суді, перерозподіл бізнесу на користь політичної верхівки.  “Позитивні нововведення, що мали місце у 2012 році, частково змінюються, частково – не виконуються. Міжнародний бізнес все частіше говорить про неможливість чесно працювати в Україні та перспективу згортання діяльності“, – йдеться в повідомленні ЄБА.

Індекс інвестиційної привабливості вже шостий квартал поспіль залишається на стабільно низькому рівні. Без нової програми від МВФ та успішного виконання всіх вимог, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, Індекс не зазнає змін на краще і у другому кварталі, на жаль“, – зазначив президент ЄБА, генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я