додому Поточні новини Ігор УМАНСЬКИЙ: ВВП України за підсумками І півріччя знизиться до -2%

Ігор УМАНСЬКИЙ: ВВП України за підсумками І півріччя знизиться до -2%

82

2ВВП України за підсумками І півріччя 2013 року може показати падіння на рівні 1,8-2%. Таку думку висловив економічний експерт, екс-міністр фінансів України Ігор Уманський в коментарі кореспондентові УНН.

“Реально за перше півріччя ми отримаємо десь від -1,8% до -2% по ВВП”, – сказав І.Уманський.

За його словами, такий прогноз ґрунтується на динаміці реального сектору економіки, який за підсумками півріччя показав спад у 5,3%. Єдине, що поки що витягує ВВП, зауважив І.Уманський, це витрати Держбюджету і невелике зростання доходів домогосподарств.

Експерт зауважив, що за підсумками 2013 року ситуація в національній економіці навряд чи поліпшиться, якщо уряд України та НБУ не змінять своєї політики.

“Якщо зовнішня ситуація не погіршиться, то на кінець року ми можемо зберегти рівень мінус 1,5-2% ВВП до минулорічних показників. Єдине, що може витягнути ВВП – це сільське господарство і то, знову ж таки, я впевнений, що урожайність в цьому році буде не така висока, як декларує уряд. При цьому через коротку весну багато хто не встиг вчасно і правильно засіятися”, – заявив І.Уманський.

Що стосується уряду, то за словами експерта, необхідно знизити тиск на бізнес, скоротити його витрати на адміністрування податків та відійти від практики “неадекватного адміністрування”.

В свою чергу НБУ, на думку І.Уманського, має поліпшити умови надання кредитних ресурсів реальному сектору економіки.

“Сьогодні при декларованому рівні інфляції у 0%, ми маємо середню реальну ставку за кредитами населенню на рівні 28-29%, а для корпоративного сектору – 26-27%. Звичайно не один реальний проект не може бути реалізований в такій ситуації. Зовнішніх запозичень та інвестицій у нас немає через різні причини, тому як мінімум треба починати з себе, починаючи з можливості кредитування”, – підкреслив експерт.

Як повідомляло агентство, падіння промислового виробництва України за підсумками І півріччя 2013 року порівняно з аналогічним періодом минулого року становило 5,3% проти зростання на 1,7% в січні-червні 2012 року до рівня 2011 року. При цьому в червні 2013 року спад промислового виробництва склав 5,7%.

Водночас, індекс обсягу сільськогосподарського виробництва у січні-червні 2013 року порівняно з відповідним періодом 2012 року становив 115,4%.

За уточненими даними Держстату, ВВП України в першому кварталі 2013 року, порівняно з першим кварталом 2012 року (у постійних цінах 2007 року), знизився на 1,1%. При цьому за підсумками І кварталу 2012 року зростання реального ВВП склало 2,2%.

Нагадаємо, що за прогнозом уряду України, зростання реального ВВП України, за умови реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, складе в 2013 році 2,5-3,4%. Відповідно до держбюджету на поточний рік, номінальний ВВП в 2013 рік повинен скласти 1,576 трильйона гривень, зростання ВВП – 3,4%.

Експерти прогнозують нульове зростання ВВП або не вище 1,5%. За версією Міжнародного валютного фонду, ВВП України за підсумками 2013 року складе 0%, за версією Світового банку – 1%, міжнародної аудиторської компанії “Ернст енд Янг” – 1,1%, в той час як ЄБРР спрогнозував падіння ВВП на 0,5%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я