додому Поточні новини ХРОНІКИ ВОЄННОГО СТАНУ

ХРОНІКИ ВОЄННОГО СТАНУ

19

Віталій КУЛИК

1) 28 листопада “Урядовий кур”єр” № 392 опублікував указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану на 30 днів: з 14:00 26 листопада – до 14:00 26 грудня 2018 года. “ПОМИЛКУ” ВИПРАВИЛИ:)))

2) 12 таємний пункт Указу стосується планів підготовки заходів оборони. Зокрема, посилення військових угрупувань та логістика.

3) У ПРЕЗИДЕНТА НЕМАЄ МЕХАНІЗМУ ПРОДОВЖИТИ ВОЄННИЙ СТАН БЕЗ РІШЕННЯ ПАРЛАМЕНТУ. В законі про введення указу президента йдеться про чітко означений строк дії воєнного стану, який автоматично завершується 26 грудня. Продовжити воєнний стан можна лише за участю ВР!

4) Петро Порошенко заявив, що не збирається створювати воєнні адміністрації в 10 областях, де діє воєнний стан, а обмежиться лише штабами за участю військових і цивільних.

5) Мобілізаційні заходи будуть стосуватися виключно людей з досвідом участі в бойових діях. На даний момент навіть не розглядається питання їх масового виклику на навчальні табори.

6) Постанова Кабміну про евакуацію окремих категорій осіб під час запровадження воєнного стану стосувалася осуджених. Проте в Кабміні не можуть пояснити чому потреба в врегулюванні даного питання виникла 7 листопада за 20 днів до запровадження воєнного стану, а не в 2015 чи 2017 рр?

7) 26 листопада, в київських аеропортах не пропустили більше 70 громадян Росії, які, в тому числі, що прилетіли з Білорусі.

8) На українських контрольних пунктах в’їзду-виїзду, розташованих на адміністративній межі між анексованим Кримом і материковою частиною України, для громадян РФ запроваджено режим обмеженого перетину. Зокрема мова йде про три пункти пропуску: “Чаплинка”, “Каланчак”, “Чонгар”.

9) Запровадження воєнного стану в десяти областях України не вплине на роботу навчальних закладів. Однак у МОН уточнюють: введення воєнного стану дає можливість військовим адміністраціям, у разі їх створення (!), впливати на забезпечення закладів освіти, встановлювати посилену охорону, використовувати потужності та майно шкіл, а також регулювати роботу закладів, зокрема, запроваджувати комендантську годину.

10) Уночі 28 листопада у Львові згоріло два відділення Альфа-банку. Пожежі спалахнули за адресами: вул. Політехнічна 2 та вул. Чорновола 45.

11) Правоохоронці порушили п’ять кримінальних проваджень проти власників автомобілів на єврономерах, які блокували західні кордони України.
Покарати учасників блокади погрожує і Польща. Двоє польських дипломатів застрягли на кордоні через протест і тепер польські правоохоронці погрожують учасникам перекриттів депортацією або ж анулюванням карти поляка.
Блокаду влаштували жителі прикордонних сіл, котрі не розмитнюють свої автівки, бо регулярно перетинають кордон. Новий закон позбавив їх такої можливості.
Натепер пункти перепуску з Польщею, Угорщиною та Словаччиною – повністю розблоковані. Митники та прикордонники поспішають зменшити черги з фур, які дві доби простояли в облозі.

12) Жителям прикордонних районів з Росією приходять СМС-повідомлення, де міститься вимога військовослужбовців запасу негайно прибути в військові частини. Зокрема, 27 листопада такі СМС отримали жителі Путивльського району Сумської області. Міноборони України заявляє, що ВСУ не причетні до цього спаму.

13) Жителі Східної Польщі 26 листопада також отримали СМС-повідомлення, які нагадували оголошення “Урядового центру безпеки” (УЦБ) про тривогу та вимогу до військовозобов”язаних і чоловіків у віці 18-65 років прибути в адміністрацію гміни Дукля (Подкарпатського воєводства).

14) Російські окупанти в Криму підтягують озброєння до лінії розділення. Зокрема, помічено пересування берегового ракетного комплексу “Батл” у напрямку Керчі по трасі Севастополь – Керч.

#воєннийстан #війна #Крим #Донбас #Росія #окупант

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я