додому Поточні новини Громадські організації Тернопільщини просять Президента звільнити голову облдержадміністрації Хоптяна, щоб відновити роботу...

Громадські організації Тернопільщини просять Президента звільнити голову облдержадміністрації Хоптяна, щоб відновити роботу облради

150

2Громадські організації Тернопільщини, які входять до Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська народна рада», просять Президента України Віктора Януковича звільнити голову облдержадміністрації Валентина Хоптяна.

Про це йдеться у їхньому відкритому листі до Президента України.

У листі представники громадських організацій висловлюють обурення тим, що з листопада 2012 року не працює Тернопільська обласна рада.

«Внаслідок цього наша область залишилась єдиною в Україні, де не прийнятий бюджет на 2013 рік. Це негативно впливає на роботу промисловості та інфраструктури області. Не вирішується багато економічних і соціальних проблем. У занедбаному стані перебувають всі дороги в області. Вчителі, лікарі, працівники культурної сфери не отримують заробітної плати і не можуть нормально відбути відпускну кампанію», – наголошується у листі.

Також представники громадських організацій зазначають, що внаслідок відсутності бюджету не забезпечуються належним фінансуванням комунальні установи, лікарні, школи, тепломережі, водоканал.

«Причина полягає в тому, що голова облдержадміністрації Валентин Хоптян, який також очолює обласний осередок Партії регіонів, блокує роботу обласної ТВК. За два з половиною роки роботи на посаді керівника виконавчої влади області він не спромігся до співпраці як з господарським активом, творчою і мистецькою елітою Тернопільщини, так із політичними силами та депутатським корпусом обласної ради. Він не брав участі в сесіях обласної ради, не звітувався перед депутатами. У той же час в Івано-Франківську та Львові голови облдержадміністрацій та депутати обласних рад знаходять спільну мову, коли йдеться про інтереси мешканців і на своїх сесіях вирішують необхідні економічні і соціальні питання», – йдеться в листі.

Відтак підписанти листа просять В.Януковича «перейнятися проблемами Тернопільщини і звільнити Хоптяна з посади голови облдержадміністрації».

«Бо ж простіше призначити на цю посаду іншу людину, ніж переобирати депутатів обласної ради», – мотивують вони своє прохання.

Лист підписали керівники місцевих організацій товариства «Просвіта», Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих, товариства «Меморіал», ОУН, Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Спілки офіцерів України, Асоціації лікарів-католиків, Спілки учителів та інші.

Довідка. Починаючи з грудня 2012 року через відсутність кворуму не відбуваються сесії обласної ради. Проведення сесій блокують представники ВО “Свобода”. У такий спосіб вони протестують проти того, що за два роки досі не введено 19 нових депутатів.

У свою чергу ТВК не може ввести цих депутатів, оскільки на засідання ТВК не приходять члени комісії, які є представниками провладних партій.

Через блокування роботи ТВК та обласної ради досі не прийнято бюджет Тернопільської області.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я