додому Поточні новини Freedom House назвав Україну вільною країною в рейтингу “Свобода в Мережі-2013”

Freedom House назвав Україну вільною країною в рейтингу “Свобода в Мережі-2013”

79

3Подія. 4 жовтня 2013 (ПолітКом). У рейтингу “Свобода в Мережі-2013”, що складається експертами правозахисної організації Freedom House, Україна названа вільною країною. Дані рейтингу доступні на офіційному веб-сайті організації.

Проблемність України відносно інтернет-свободи була оцінена в 28 балів зі 100 (відповідно, чим менше балів – тим більше свободи).

Труднощі доступу до Інтернету в Україні оцінені в 7 балів з 25, обмеження до контенту – в 7 балів з 35, порушення прав користувачів – в 14 балів з 40.

Дані України трохи погіршали в порівнянні з минулим роком – в 2012 р. проблемність України була оцінена в 27 балів.

Найвільнішою країною в контексті Інтернету визначена Ісландія, у неї 6 балів. Далі йдуть Естонія (9 балів), Німеччина (17 балів) і США (теж 17 балів).

В цілому у всьому світі свобода Інтернету за останній рік скоротилася.

На думку аналітиків, це явище викликане збільшенням можливостей для спостереження, новими правилами управління веб-контентом.

Також виросла кількість арештів користувачів соціальних медіа. В той же час активісти стають все обізнанішими про вірогідні погрози, відзначають фахівці базованої в США правозахисної організації. Звичайно, згадується і випадок Едварда Сноудена. При цьому зазначається, що зусилля громадських активістів по розширенню свободи користування Інтернетом були досить ефективними.

Доповідь охоплює відомості з 60 країн за період з травня 2012 року до квітня 2013 року.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я