додому Поточні новини Франція в карантині

Франція в карантині

65

Коли у Франції було оголошено третю стадію епідемії коронавірусу. 

І зачиненили усі бари, ресторани, кав‘ярні, нічні клуби, кінотеатри, а також усі непродуктові крамниці. 

Люди не повірили, що уряд діямите так само рішуче як заповів. Але озпорядження набуло сили. Залишились відчинені лише аптеки, продуктові крамниці, банки, пошта, автозаправки. 

Але уряд муніципальні вибори не скасовав. Це створило причини для нехтування небезпекою і порадами влади. 

Проте, Макрон обґрунтував свою позицію: «Як президент я маю гарантувати як збереження життів французів, так і демократію». Демократія була збереження. Далі пішла боротьба за життя. 

Влада почала, і продовжує діяти рішуче. Це виявилося правильним. Від початку епідемії рівень довіри президента Макрона зріс і превищив 50% – вперше за останні два роки

І це попри те, що у Франції на другу добу карантину ставлення до порушників – змінилося. Якщо у перший день і влада, і поліція обмежились, лише суворими закликами, то вже у ніч з 17-го на 18-е поліція активно штрафувала порушників. Паризька префектура доповіла, що полиціянти зупинили для перевірки 10 тис осіб і виписали 518 штрафів по 38 євро. І це ще нічним порушникам повезло, бо вчора зранку вже діє урядовий декрет, який вже передбачає мінімальне стягнення 135 євро.

А вже на третю добу відомий французький гастрономічний журналст Стефан Межанес написав: «Ресторан – це легені, якими дихають міста. Ресторан – це серце, яке б’ється у наших селах. Коли хворіють міста і села, ресторан кашляє. Але зачинений ресторан – це не мертвый ресторан».  Далі Межанес просить своїх читачів телефонувати до своїх улюблених ресторанів з підтримкою, а по вірусові попіклуватися про одужання ресторанів. Отак і розумієш, що Франція інша планета життєвої системи. 

У Франції 800 000 ресторанів. 

І всі вони одномоментно зачинилося. Невідомо скільки відчиняться нову. Скільки виживе після відчинення.

У перші дні дефіциту антисептиків антисептичний відомі французькі бренди зреагували швидко. Набільша у світі компанія із виробництва люксових товарів LVMH буде виробляти у великій кількості антисептичний гель для рук, аби безкрштовно постачати його до французьких лікарень. Гель буде вироблятися на тих фабриках, де зазвичай виготовлюють парфуми і косметику марок Christian Dior, Guerlain та Givenchy.

Pernod Ricard безкоштовно передав 70 тисяч літрів спирту на виробництво антисептиків. 

У Франції за недотримання карантину, виписали 38 994 штрафи. Загалом поліція та жандармерія переверіли наявність спеціяльного формуляру для виходу на вулицю у 870 тис осіб. 

Скільки триватиме карантин невідомо, але відомо, що ризикувати здоров‘ям і життям громадян заради рейтигів чи економічної вигоди французька влада не буде.

ДЖЕРЕЛО: Андрій ШКІЛЬ, Telegram

#файнаФранція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я