додому Поточні новини Екологи оштрафували «Укрспирт» на 19 млн дол. за видобуток води без дозволів

Екологи оштрафували «Укрспирт» на 19 млн дол. за видобуток води без дозволів

79

Київ. 15 липня 2015 року (Захід). Господарський суд Київської області зобов’язав ДП «Укспирт» сплатити сумарно 19,75 млн грн штрафу в державний бюджет, бюджет Львівської обласної ради та селищної ради Великого Любіня (Городоцький район) за порушення екологічного законодавства. Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

До суду звернувся прокурор Городоцького району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області, Державної казначейської служби України, Львівської обласної ради та Великолюбінської селищної ради.

Прокуратура заявила, що «Укрспирт» протягом року – з лютого 2012 р. по січень 2013 р. – незаконно здійснював забір підземних прісних вод. За цей час підприємство самовільно, без спецдозволів, добуло 414,6 тис. куб. м підземних вод з водозабору розташованого на території смт. Великий Любінь,

Юристи ДП «Укрспирт» заявили, що наказ Міністерства охорони навколишнього середовища, на підставі якого прокуратура здійснила нарахування збитків, суперечить конституції України і прийнятий з перевищенням владних повноважень. Проте суддя зазначив, що до компетенції господарського суду не відносяться питання щодо конституційності чи неконституційності наказів міністерства та встановлення їх правомірності. Тому суд їх не розглядає і в повній мірі задовольнив вимоги прокурора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я