додому Поточні новини Едуард БРАЗАС: депонування коштів на придбання житла – чергова “цукерка” від влади...

Едуард БРАЗАС: депонування коштів на придбання житла – чергова “цукерка” від влади перед виборами

176

8Ситуація. 10 вересня 2013. Пропозиція “Ощадбанку” використовувати інструмент депонування коштів при будівництві чи купівлі житла з використанням держпідтримки є черговою цукеркою влади перед початком виборчої кампанії, на кшталт програми “Доступне житло”. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив Едуард Бразас, директор відділу агентських послуг агентства нерухомості “Сітікон”.

“Державний банк вводить програму псевдоіпотеки. Ти накопичуєш в нього певну суму на перший внесок, потім береш в нього ж кредит і купуєш на ці гроші житло. А при чому тут держава? Про якісь державні гарантії не може бути й мови, бо сьогодні курс 8 гривень за долар, а завтра він вже 12 гривень. Відповідно ціна за квадратний метр в гривні зросте”, – сказав Едуард Бразас.

Експерт зазначив, що зараз, за відсутності нормального кредитування та діючих державних програм для молодої сім’ї найоптимальнішим є варіант придбати квартири в розстрочку в безпосередньо забудовника.

Бразас наголосив, що коли держава намагається втручатись у бізнес — це закінчується нічим. “Завдання держави — створити умови фінансування великих інфраструктурних об’єктів, а не заняття бізнесом. Держава малими коштами намагається вирішити велике завдання. Звісно, компенсуючи процентні ставки, державі не приходиться платити замість людей перший внесок, гроші забудовникам. Інша річ, що грошей цих немає. Прийняли якусь одну програму, виконуйте хоча б її. Навіщо приймати ще з десяток?”, – вважає він.

За його словами, пропозиція “Ощадбанку” має світові аналоги. В Німеччині, наприклад, працюють будівельні каси. Коли ти складаєш гроші, зрештою через деякий час можеш взяти кредит на придбання нерухомості, за умови позитивної історії накопичення. Але в Україні це майже не можливо, переконаний Бразас.

“Скрізь, де є державні фонди, в населення є глобальна недовіра до їхніх програм і до банківської системи. В нашій країні не можна гратись у довгострокові інвестиції. Досвід банку “Аркада” з його накопичувальними системами, разом із “Київміськбудом” показали, що це короткочасне рішення. Вони деякий період діють. Але потім все повертається на рейки “купи-продай” прямо сьогодні, за живі гроші. Єдина порада для держави зараз — не заважати, а ринок сам відрегулюється.”, – зауважив він.

Нагадаємо, Ощадбанк запропонував уряду схвалити використання інструмента депонування коштів при будівництві чи купівлі житла з використанням держпідтримки. Згідно нього, для купівлі готового житла покупець повинен заздалегідь розмістити свої кошти на депозитному рахунку. На цей рахунок клієнт буде щомісяця відкладати певну суму. Через якийсь час накопичить достатню суму й зможе подати заявку на отримання іпотечного кредиту. Покупець у період проведення будівництва має розмістити на депозитному рахунку 100% їх вартості. Передбачається, що перший внесок покупця за власні кошти складе 10%. Протягом будівництва на депозиті покупця за рахунок його власних коштів (15% вартості прав) і кредитних коштів (75%) формується інша необхідна для оплати майнових прав сума. Таким чином, кредит на етапі будівництва забезпечений коштами на депозитному рахунку й майновими правами на них. Майнові права на житло оплачуються покупцями й перейдуть у їхню власність лише після введення будинку в експлуатацію.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я