додому Соціум Чи вдасться Україні повернути скіфське золото?

Чи вдасться Україні повернути скіфське золото?

375

Київ, 06 серпня 2015 року (ПолітКом, Людмила ДОЛГОНОВСЬКА). Протистояння України та Росії поширюється і на боротьбу за культурну спадщину. Українська сторона відстоює право на володіння скіфським золотом в окружному суді Амстердама.

У травні Верховна Рада підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням надати сприяння в поверненні до України скіфського золота.

У лютому 2014 року колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в Музей Пірсона. Виставка складається з колекцій п’яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири – в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів.

Нідерландська сторона відмовилася повертати експонати в кримські музеї, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України.

Після отримання подання по суті від Міністерства юстиції України Окружний суд Амстердама розпочав розгляд цієї справи

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко  заявив, що немає таких норм міжнародного права, які б працювали на користь Росії в питанні повернення скіфського золота з Нідерландів. «Російська Федерація, наймаючи дорогих адвокатів, планомірно затягує розгляд справи щодо повернення скіфського золота з Амстердаму. Проте норми міжнародного права – на нашій стороні. Рішення щодо скіфського золота відповідно до процедури може бути ухвалене судом не раніше весни наступного року. Я переконаний, що суд Амстердаму вирішить справу на користь повернення скіфського золота до Національного музею історії України, де воно зберігатиметься до звільнення тимчасово окупованого Криму», – повідомив В’ячеслав Кириленко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я