додому Топ Новини Барак ОБАМА: США загрожує дефолт

Барак ОБАМА: США загрожує дефолт

69

3Подія. 4 жовтня 2013 (ПолітКом). Президент США Барак Обама заявив, що великому бізнесу слід побоюватися того, що консервативне крило Республіканської партії готове привести країну до дефолту за державним боргом. Про це Обама заявив у телеінтерв`ю Бі-Бі-Сі.

За словами Президента США, він відмовляється від проведення переговорів щодо бюджету з республіканцями доти, поки вони не дадуть змоги федеральному уряд відновити роботу і не проголосують за підвищення стелі державного боргу.

Раніше переговори в Білому домі між Обамою і провідними конгресменами завершилися безрезультатно.

1 жовтня федеральна влада закрила ряд другорядних установ і відправила їхніх співробітників у неоплачувані відпустки через відсутність домовленості щодо законопроекту про бюджет. У країні закрито для відвідування національні парки і туристичні визначні пам`ятки, не працюють урядові інтернет-ресурси, деякі офіси і т. ін.

Президент США сказав, що не бажає вести переговори з консервативним крилом Республіканської партії напередодні 17 жовтня, коли закінчується термін для підвищення стелі держборгу. Цього дня, якщо стелю держборгу не буде підвищено, в уряду США вичерпаються кошти для оплати своїх витрат.

Республіканці, під контролем яких перебуває палата представників, намагаються змусити Обаму і демократів піти на поступки в обмін на відновлення фінансування урядових витрат і підвищення стелі державного боргу.

Насамперед республіканці добиваються скасування, відтермінування або скорочення фінансування обширної реформи системи охорони здоров`я, ініційованої Обамою. Пропозиція Обами, яка зобов`язує всіх американців мати медичну страховку під загрозою штрафу за її відсутність, стала предметом щонайгостріших дискусій у ході його тогорічної передвиборної кампанії.

Тим часом голова Європейського центробанку Маріо Драгі заявив: якщо параліч у роботі американських держорганів затягнеться, це спричинить ризики не тільки для США, а й для всієї світової економіки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я