додому Поточні новини Андрій ПОРТНОВ: Спроби змінити Конституцію у непередбачений нею спосіб не мають юридичних...

Андрій ПОРТНОВ: Спроби змінити Конституцію у непередбачений нею спосіб не мають юридичних перспектив

83

7Київ. 4  лютого 2014 року (Закон і Бізнес). Влада виступає за необхідність сучасних конституційних змін за кращими міжнародними стандартами. Про це заявив в коментарі кореспондентові «ЗіБ» Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Портнов.

Говорячи про перспективи повернення державного устрою до парламентсько-президентської республіки, він поінформував, що «ми ініціюємо перед суспільством таку роботу і пропонуємо долучитися до неї всіх зацікавлених осіб». Для цього, на переконання А.Портнова, влада і опозиція мають розпочати спільну роботу за участю вчених і громадськості.

Натомість, за його словами, «спроби у неконституційний спосіб повернутися до Конституції України 2004 року, щодо якої є численні висновки Парламентської Асамблеї Ради Європи та Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), не дозволять отримати бажаний результат». «Абсолютно очевидно, що це — марна праця, яка не має юридичних перспектив з огляду на перешкоди, зафіксовані у резолюціях ПАРЄ №№1346 (2003), 1466 (2005), висновках Венеціанської комісії від 13.06.2005 та 20.12.2010, а також у доповіді Моніторингового комітету ПАРЄ (10676). У цих документах констатовані десятки системних зауважень до тексту Конституції України зразка 2004 року, а також стосовно процедури її прийняття», — наголосив Перший заступник Глави Адміністрації Президента України.

А.Портнов прогнозує політичну напруженість з цього приводу у Верховній Раді, але не бачить правових можливостей втілення в життя тексту змін до Конституції України у запропонований опозицією спосіб. Він наголосив, що у процесі внесення змін до Конституції України влада діятиме виключно у спосіб, що передбачений Конституцією і Законами України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я