додому Поточні новини Лідер «Правого сектора» запевняє, що сутички з міліцією 19 січня на Грушевського...

Лідер «Правого сектора» запевняє, що сутички з міліцією 19 січня на Грушевського не планувались заздалегідь

84

6

Київ. 4  лютого 2014 року (УНІАН). Лідер радикального об’єднання «Правий сектор», провідник Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Степана Бандери Дмитро Ярош запевняє, що сутички з міліцією 19 січня на вулиці Грушевського не планувались заздалегідь, а були спробою захистити людей.

Про це Ярош заявив в інтерв`ю “Українській правді”.

Відповідаючи на питання, чи були сутички 19 січня на вулиці Грушевського заплановані заздалегідь, він сказав: “Ні, звичайно. Ми завжди стояли на передніх рубежах ці два місяці. Стимулом до тих подій стали диктаторські закони, які були прийняті 16 січня… А 19 січня на Грушевського приїхали автомайданівці, які хотіли підійти до Верховної Ради і пікетувати. Правий сектор організовано підійшов, коли там були вже сотні людей”.

За словами Яроша, активісти «Правого сектора» намагались говорити з міліцією, домовитись пропустити людей, але правоохоронці відреагували доволі агресивно. “І я вважаю, що дуже добре, що так сталося, бо коли б не події 19, думаю, що влада не пішла на поступки та переговори з опозицією”, – сказав Ярош.

За його словами, у даний час на Майдані перебуває близько 500 активістів «Правого сектору». При цьому Ярош зауважив, що в разі необхідності в країні можна буде мобілізувати 4-5 тисяч активістів об’єднання.

За словами Яроша, остаточно «Правий сектор» сформувався після розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року, «коли ми відійшли на Михайлівську площу». «Там ми і почали готуватись до захисту і тренуватись. Потім ми весь час були на Майдані та увійшли в склад самооборони Майдану. Також до «Правого сектору» увійшли УНА-УНСО і Карпатська січ із Закарпаття.

Також Ярош повідомив, що члени «Тризуба» регулярно тренуються в таборах по всій Україні. “Правий сектор – це абсолютно контрольована структура і ніяка вона не екстремістська, не радикальна, я взагалі не люблю цього слова радикальна”, – наголосив він.

За словами Яроша, очолювана ним структура підтримує відносини з народним депутатом від «Батьківщини» Андрієм Парубієм, який є комендантом Майдану і керівником самооборони Майдану, до якої також входить «Правий сектор».

“А якщо говорити про всю опозицію, то, по великому рахунку, у нас стосунки ніякі. Вони не помічають нашого існування. Мені здається, що це велика помилка опозиції, що вони не враховують сили афганців, той же Правий сектор та навіть самооборону”, – зазначив Ярош.

При цьому він висловив здивування, що після подій 19 січня лідери опозиції не подякували хлопцям з «Правого сектору».

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я