додому ПОЛІТИКА Заява постійного представника України при ООН Сергія Кислиці

Заява постійного представника України при ООН Сергія Кислиці

110

Заява постійного представника України при ООН Сергія Кислиці на засіданні Ради Безпеки ООН
на тему «Загрози міжнародному миру та безпеці»
(17 березня 2022 р.) сигнальний переклад з англійської

Пане Головуючий, шановні члени Ради Безпеки, пані Заступнице Генерального секретаря ДіКарло, пане Генеральний директоре, пане помічник Верховного комісара,

Я також визнаю присутність представника держави-агресора, що займає місце Радянського Союзу.

Дозвольте розпочати з цитати: «Операція йде успішно і в суворій відповідності до попередньо затвердженого плану».

Ці слова сказані путіним вчора, через три тижні після початку неспровокованого і невиправданого вторгнення Росії в Україну. Протягом цих тижнів міжнародне співтовариство мучилося питанням «Чому?». Чому Російська Федерація вирішила зімітувати нацистський Третій Рейх, напавши на мирну сусідню державу і зануривши регіон у війну? Які на те причини і який план?

І вчора ми отримали відповідь.

Вбивство українських дітей. Наразі сто вісім невинних душ. Дозвольте знову процитувати: “Успіх, у суворій відповідності до планів, попередньо затверджених”, – сказав путін.

Діти є свідомою мішенню, враховуючи вчорашній обстріл Маріупольського драматичного театру – притулку для сотень місцевих жителів, переважно жінок та дітей. Незважаючи на чітке позначення «Діти» на дорозі по обидва боки від будівлі, російські льотчики скинули на неї авіабомбу. Будівля була повністю зруйнована, але укриття, на щастя, витримало. Воно не перетворилася на ще одну братську могилу, як, ймовірно, передбачав попередньо затвнрджений план путіна.

Звичайно, план путіна не обмежується вбивствами лише дітей. Під загрозою перебувають усі цивільні українці та іноземні громадяни. Управління Верховного комісара з прав людини зафіксувало 726 підтверджених випадків вбивства мирних жителів, зауважуючи, однак, що реальні цифри значно вищі.

А вони дійсно є вищими. Лише вчора в місті Чернігів від російських бомб та снарядів загинули 53 мирних мешканця. Того ж дня в Мерефі Харківської області внаслідок обстрілів з боку Росії, які зруйнували місцеву школу та житлові будинки, загинула 21 особа.

У планах також зрівняти з землею українські міста: Харків, Суми, Волноваха, Охтирка, Ізюм.

А Маріуполь – біль для України і всього світу і вічна ганьба для Росії. Майже 2400 підтверджених жертв серед мирного населення. 90% інфраструктури міста зруйновано. Російські війська захопили одну з лікарень, зібрали там 400 мирних жителів і використовують будівлю як військову позицію, ховаючись за мирних жителів як за живий щит.

«Страждання Маріуполя не повинні стати майбутнім України.» Про це заявив президент МКЧХ Пітер Мауер, який зараз перебуває в Україні.

План путіна – порушити домовленості про припинення вогню та безпечний вихід мирного населення з тимчасово окупованих територій. Вчора російські війська обстріляли колону цивільних автомобілів, яка прямувала з Маріуполя до Запоріжжя. П’ятеро людей загинули, багато отримали поранення, в тому числі діти.

А ще попередньо схвалений план – тероризувати місцевих жителів, які залишаються на захоплених російськими військами територіях. Найбільше страждають маленькі села, де перебувають російські солдати. Росіяни вриваються в будинки, викидають людей на вулиці, забирають у них їжу. З усіх окупованих територій надходять повідомлення очевидців про тортури, викрадення місцевих чиновників і навіть позасудові вбивства.

Примушування українців залишати свої домівки і ставати біженцями також було частиною цього плану в стилі «плану Барбароса». Наразі Україну покинули майже 3,2 мільйона біженців.

На тлі подальшого загострення гуманітарної ситуації Росія мала нахабство внести проект «гуманітарної резолюції» на розгляд Ради Безпеки.

Звернення серійного вбивці до членів ООН з пропозицією стати одним із співавторів цього кричущого лицемірства є обурливим. Їм варто буде двічі подумати, перш ніж зануритися в кров дітей і дорослих, страчених російськими військовими в Україні. Дозвольте мені процитувати святого Патріка з цього приводу: «Ніколи не довіряйте собаці стежити за своєю їжею».

У той же час, безсумнівно, дії на гуманітарному напрямку в ООН терміново потрібні, і я закликаю всі відповідальні країни підтримати відповідні ініціативи в Генеральній Асамблеї.

Я також закликаю всіх приєднатися до Групи друзів щодо притягнення до відповідальності за агресію проти України, співзасновниками якої є Албанія, Колумбія, Данія, Маршаллові Острови, Нідерланди та Україна. Ця група діятиме як форум серед держав-членів ООН для обговорення та просування заходів притягнення до відповідальності в Україні після російської військової агресії.

Шановні члени Ради Безпеки,

Вчора Міжнародний суд виніс розпорядження про тимчасові заходи у справі щодо звинувачень у геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти Російської Федерації). Суд постановив, що Російська Федерація має негайно зупинити військові дії, які вона розпочала 24 лютого 2022 року на території України.

Незважаючи на те, що розпорядження є обов’язковим для виконання Росією згідно зі Статутом ООН, сьогодні Кремль відкрито і відверто його проігнорував, заявивши, що вони «не можуть взяти до уваги це розпорядження», оскільки немає «угоди між сторонами».

Чи має це нас дивувати? Я так не думаю, оскільки з першого дня присутності Росії в ООН вона порушувала Статут ООН. Так було, коли Росії дозволили зайняти радянське місце в ООН і Раді Безпеки. Так було в Грузії, Сирії, а також в українському Криму та на Донбасі у 2014 році.

Я закликаю членів Ради Безпеки виконати свої обов’язки, передбачені статтею 94.2 Статуту ООН, надавши рекомендації або прийнявши рішення про заходи, які необхідно вжити у разі невиконання Росією обов’язків, покладених на неї рішенням Суду.

Пане Головуючий,

Синдром травматичного стресу, спричиненого злочином (PITS) є формою посттравматичного стресового розладу (PTSD). Його симптоми з’являються в тих, хто є активним учасником нанесення травми. Серед людей, які страждають на PITS, можуть бути представники таких професій, як, наприклад, солдат або виконавесь смертного вироку, де передбачається, що вони завдаватимуть травми, у тому числі смерть. Але дипломати? Особливо тут, в ООН? Особливо тут, в Раді Безпеки?

У порівнянні з більш відомим і зрозумілим посттравматичним стресовим розладом, відомо, що у хворих на PITS важча і більш розгалужена симптоматика.

Справу про військову агресію Росії проти України та масові звірства російської армії за замовленням путіна, які активно захищають російські дипломати, вивчатимуть науковці, у тому числі в галузі соціології, історії, філософії, психіатрії та теології.

Але сьогодні я хотів би закінчити цитатою з документального фільму «У безодню» про виконавців смертної кари. Один охоронець почав нестримно плакати і тремтіти, коли «очі всіх в’язнів, яких він стратив, почали з’являтися перед ним».

Пане Посол, (звртається до посла росії) перед вами з’являються очі вбитих росіянами українських дітей, жінок, літніх людей?

Якщо так, ми можемо подумати, як спонсорувати рішення, щоб допомогти вам впоратися з синдромом травматичного стресу, який спричинений злочином. Але поки майте совість і зупиніть кричущі маніпуляції Радою Безпеки. Це непристойно.

Було б занадто багато поваги для РФ, якби я на цьому закінчив.

Натомість хочу процитувати твіт пана Даріо Франческіні, члена уряду Італії, який сьогодні написав: «Італія готова відновити Маріупольський Театр. Уряд підтримав мою пропозицію надати Україні ресурси та засоби для його якнайшвидшої відбудови. Театри всіх країн є надбанням всього людства».

Я дякую вам.

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я